01.08.2021

יום ראשון

צילום: דוברות כללית

רוקחת מצילת חיים

רוקחת כללית איתרה שתרופות שנטלה המטופלת על דעת עצמה מהווה שילוב מסכן חיים ומנעה נזק בלתי הפיך למרכז הנשימה, עד כדי מוות

לטיפולה של מונא סכראן רוקחת אחראית בבית מרקחת של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, הגיעה מטופלת שסבלה מכאבי גב חריפים וניכר היה עליה שהיא מתייסרת מאד. היא הגיעה כדי לקבל תרופה להרגעת כאבים שנרשמה לה בבית חולים. אולם, במהלך השיחה עמה הבינה הרוקחת כי היא מרבה ליטול בו זמנית מספר תרופות, כולל תרופה שרכשה באופן פרטי. מיד נדלקו אצל הרוקחת המיומנת נורות אדומות בחשד שמדובר בשילוב מסוכן בין תרופות.   

לאחר בדיקה בספרות המקצועית אושש חששה והסתבר ששילוב של שתי התרופות ביחד מסכן חיים ואף עלול לגרום לדיכוי נשימתי עד מוות. 

מעיון נוסף בתיק הרפואי נמצא כי בשל הכאב שלא הגיב היטב לתרופות, נרשמו לה כמעט בכל ביקור תרופות שונות לשיכוך כאבים, אך רוב השילובים שהיא קיבלה היו בעייתיים, בעיקר בשל נטילת תרופה ברכישה פרטית, ללא ידיעת הרופאים.

מונא מיהרה להסביר למטופלת שיש להימנע מנטילת תרופות ללא ייעוץ למרות שברורה לה המצוקה והצורך לההרגיע את הכאב. המטופלת נדהמה מחומרת ההחלטה שלה ליטול תרופות ללא ייעוץ מקצועי והודתה לרוקחת על האזהרה שנתתי לה. היא הבטיחה שמעתה לא תיטול שום כדור נוסף ללא התייעצות עם הצוות הרפואי וכי תפעל לפי תוכנית הטיפול שגובשה בתיאום בין הרופא המטפל והרוקחת, למניעת התוויות נגד מסכנות חיים. 

במקביל, פעלה הרוקחת, בייעוץ עם ד"ר אורה פוניה זינגר – רכזת הרוקחות הקלינית במחוז והרופא המטפל לאיתור תרופה שעשויה להקל על המטופלת וסייעה בקבלת אישור מיוחד שנדרש בבתקופה זו מאז החל הטיפול החדש. המטופלת מדווחת על הקלה ניכרת במצבה ומודה לרוקחת העירנית והמקצועית שגם הצילה את חייה וגם שיפרה את איכותם.

רצ"ב צילום: דוברות כללית

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

משטרת ישראל ערכה השבוע פעילות אכיפה מוגברת בתחומי מרחב אשר שבמחוז חוף למען בטחון משתמשי הדרך ואיכות חיי התושבים

במסגרת המאבק בנגע תאונות הדרכים, ערכו השבוע שוטרי התחנות שבתחום מרחב אשר בשת"פ השיטור העירוני ומשטרת התנועה הארצית פעילות מוגברת בתחומי התחנות אשר התמקדה באכיפת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות