27.05.2022

יום שישי

צילום: דוברות עיריית ביאליק

ראש עיריית קריית ביאליק ממשיך להילחם בשריפות הפיראטיות

דוקורסקי לשרה להגנת הסביבה: מבקש להגביר את האכיפה לאורך כל שעות היממה

ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי נפגש היום (18.1.2022) עם השרה להגנת הסביבה , תמר זנדברג, בנוגע לנושאים סביבתיים בוערים. הישיבה התקיימה בזום עקב מגבלות הקורונה.

דוקורסקי הציג בפני השרה את בעיית השריפות הפיראטיות בכפרים הערביים הסמוכים אשר גורמות לתחושת חנק ובעיות נשימה, מעלות באופן קיצוני את זיהום האוויר באזור הקריות  כולל בקריית ביאליק.

השרה זנדברג ציינה כי בכוונת המשרד להגביר את האכיפה במגזר הערבי ולהכפיל את מספר הפקחים ביחידת המשטרה הירוקה.

דוקורסקי ביקש מהשרה לעדכן את ראשי הרשויות בקריות על הפעולות שנוקט המשרד באופן תדיר ומתמיד. כמו כן, ביקש דוקורסקי לבצע אכיפה לאורך כל שעות היממה.

נושא נוסף שהעלה ראש העיר בפני השרה הינו נושא של הוצאת עמדות מיחזור לבקבוקים ברחבי העיר כתוצאה מהרחבת חוק הפיקדון ועקב כך דרישה להגברת פינוי הפחים הכתומים. השרה זנדברג הנחתה את סמנכ"ל המשרד לפעול מול תאגיד "תמיר", האחראי על פינוי הפחים הכתומים במדינת ישראל, על מנת שיענו לבקשת ראש העיר.

בנוגע לתוכנית המשרד המתייחסת לאזור המפרץ כאזור אוויר נקי, ביקש דוקורסקי להכליל את כביש 22, כביש עוקף קריות, בתוכנית, דהיינו, לא לאפשר מעבר כלי רכב כבדים בדרך זו.

דוקורסקי: "כביש 22 היסטורית ניקרא כביש עוקף קריות, למרות שמזמן הוא הפך לכביש חוצה קריות, כאשר לשני צידיו שכונות מגורים גדולות בעלות אלפי יחידות דיור. גם מבני ציבור וחינוך סמוכים לכביש זה, כך שישנה חשיבות רבה להכליל את הכביש בתוכנית אוויר נקי ". השרה זנדברג הבטיחה להיפגש עם שרת התחבורה לטובת העניין.

עיריית קריית ביאליק הייתה אחת הערים הראשונות בארץ שקבעה חוק עזר עירוני האוסר על שימוש בכלים חד פעמים במרחב הציבורי. דוקורסקי ביקש סיוע המשרד בהכנת תשתיות לשטיפת כלים רב פעמים בפארקים ציבוריים בעיר ולטובת הסברת הנושא . השרה זנדברג הבטיחה לפרסם "קול קורא" לקידום הנושא.

ראש העיר אלי דוקורסקי: "אני מודה לשרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, על פגישת עבודה מועילה ומוצלחת. הזמנתי את השרה לבקר בקריית ביאליק כדי להתרשם מקרוב מהתפתחות העיר וצעדינו לשמור על עירנו נקיה וירוקה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מדע ובריאות

יום בטיחות הילד התקיים במרכז הרפואי לגליל

במרכז הרפואי לגליל נערך היום (חמישי) יום בטיחות הילד, בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים.במסגרת היום המיוחד הוקמו בכניסה לאגף ילדים ולאגף נשים ויולדות דוכנים שונים

חדשות היום

צו סגירה הוצא למקום המשמש להימורים בנשר

המשטרה חשפה לפני כשבועיים מקום המשמש להימורים בנשר ואתמול הוצא צו סגירה למקום במסגרת אכיפה ממוקדת ויזומה של תחנת משטרת נשר נגד מחוללי פשיעה ובהם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות