04.12.2021

שבת

ראש העיר חיים צורי והשגריר הפולני צילום: דוברות עיריית מוצקין

ראש עיריית מוצקין חיים צורי שלח מכתב לשגריר פולין בישראל ואיחל לו הצלחה בהמשך דרכו

ראש העיר, חיים צורי הודה במכתב מרגש לשגריר פולין בישראל, ידיד אמת של העיר קריית מוצקין, שהתמנה לשגריר בארה״ב. ״בטוח שמוושינגטון תהיה שגריר נפלא למוצקין ולמדינת ישראל״. השגריר: ״תודה, הדברים שלך מרגשים אותי מאד״.

שגריר פולין בישראל, מארק מאגירובסקי סיים את שליחותו אתמול במדינת ישראל וקיבל את המינוי החדש לתפקיד המאתגר שמהווה עבורו מקפצה בינלאומית מרשימה: שגריר פולין בארה״ב.

מאגירובסקי, שדובר עברית קולחת יצר קשר ייחודי עם קריית מוצקין ופיתח מערכת יחסים יוצאת דופן עם ראש העיר, חיים צורי ויחד הם בנו גשרים אנושיים בין אנשים. ראש העיר, צורי לא נשאר אדיש ובחר להודות לשגריר במלים חמות. יש לציין כי השגריר ביקר יותר מפעם אחת בקריית מוצקין והשתתף בפעילויות יחד עם ניצולי שואה, תלמידים ואנשי חינוך.
תגובתו של השגריר לא אחרה לבוא: ״ידידי ראש העיר, חיים היקר אני מודה לך על המלים החמות. ריגשת אותי מאד״.

צילום: דוברות עיריית מוצקין

המכתב המלא בעברית

לכבוד
שגריר פולין בארה״ב
מארק מגירובסקי

הנדון: הכרת הטוב ושיתוף פעולה למען ילדינו

ידידי, מארק מאגירובסקי
שלום רב!
עם סיום כהונתך כשגריר פולין בישראל אני מוצא לנכון לכתוב לך ולהודות לך באופן אישי על פועלך הרב בבניית גשרים אנושיים בין המדינות שלנו ובין ישראליים ופולנים.

בתקופתך כשגריר פולין בישראל נוצר שיתוף פעולה הדוק ביחסים הבינלאומיים בין העיר קריית מוצקין לערים בפולין, על שיתוף פעולה זה שמוביל מרכז משמעו״ת בהובלת ד״ר לאה גנור עוד יסופר רבות.
הקשרים שנרקמים בין הדורות הצעירים בשתי המדינות ומגוון הפרויקטים המשותפים הם בית ספר לדיפלומטיה שאני שמח שצעירי מוצקין לוקחים בו חלק משמעותי. אחד הפרויקטים המרגשים הוא מיזם משותף יחד עם בית ספר יסודי מעיר הולדתו של רה״מ ה-1 של ישראל, דוד בן גוריון וביה״ס בן גוריון במוצקין, שיצרו יחד תערוכת ציורים מרשימה שדובר עליה בכל העולם. אני גם שמח על המיזם שנוצר בין בי"ס אחדות בקריית מוצקין ובין ביה"ס שבו אתה למדת בעיר הולדתך ביסטריצ'ה קלודסקה במטרה לבנות קשרי ידידות בין קריית מוצקין ווביסטריצ'ה.

לאורך כל הדרך התרכזנו במינוף הקשרים בין קריית מוצקין לפולין למען הדור הצעיר בצד ההיסטוריה המורכבת בין שני העמים. על כך אני מודה לך ומברך אותך.
אני מאחל לך הצלחה רבה בתפקידך המאתגר החדש כשגריר בארה״ב ובטוח שגם שם תהיה שגריר נפלא לעיר קריית מוצקין ולמדינת ישראל.

בכבוד רב,
חיים צורי,
ראש העיר.

המכתב המקורי צילום: דוברות עיריית מוצקין
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות