05.12.2021

יום ראשון

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי צילום: דוברות עיריית יקנעם

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי על החלטת ממשלת ישראל לבטל הקמת שדה תעופה משלים בצפון: "אם שדה התעופה לא יקום בצפון זו תהיה בכייה לדורות"

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי מצר מאוד על החלטת ממשלת ישראל מישיבתה בתחילת השבוע לבטל את ההחלטה על הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג בצפון, וזאת מבלי לאשר אלטרנטיבה אחרת בצפון.

בהקשר להחלטה על הביטול אמר אלפסי שהוא איתן בדעתו שחובה להקים את השדה המשלים בצפון, לא משנה אפוא, והוסיף שאסור להזניח את הצפון. אלפסי סבור ששדה תעופה בצפון יהווה עוגן כלכלי לאזור כולו, והוא יביא לפיתוחו של הצפון מכל הבחינות: כלכלית, תעסוקתית, תיירותית ועוד. בנוסף לכך, הקמת פרויקט בסדר גודל כזה תעצור את ההגירה השלילית מן הצפון לטובת המרכז. אלפסי מסביר שבצפון יש מוסדות להשכלה גבוהה מן המובילים בארץ כדוגמת הטכניון ואוניברסיטת חיפה ומוסיף בכאב שהסטודנטים בסיום לימודיהם עוברים למרכז כי אין להם אופק תעסוקתי וכלכלי בצפון. אלפסי מבקש לעשות הכל על מנת למצוא אלטרנטיבות נוספות כדי להשאיר את הצעירים בצפון, ואומר עוד שהצפון התברך במקומות היסטוריים ואתרי תיירות רבים ומובילים, ושדה תעופה כאן יכול למשוך כל שנה עשרות ומאות אלפי תיירים, ולהרים את האזור כולו. אלפסי סבור שהבאת אוכלוסייה חזקה ומשכילה ליישובים בצפון היא הכרחית להצלחתם של היישובים, וזה יקרה רק אם ייצרו כאן מקורות תעסוקה איכותיים.

אלפסי ששוחח בעניין כבר לפני כשבוע עם שרת התחבורה, ח"כ מרב מיכאלי שכבר אז עדכנה אותו בהחלטתה אמר לה שחובה להקים שדה תעופה בצפון והיא הסכימה איתו, ובמשרד התחבורה מחפשים מקום חלופי בצפון.

סימון אלפסי הוא ככל הנראה ראש הרשות היחידי באזור שלאורך כל הדרך גם תמך בהקמת שדה התעופה המשלים בצפון וגם אמר זאת בקול רם וללא חשש, וכעת הוא אומר שחבל שחבריו ראשי הערים והיישובים שחושבים כמוהו לא אמרו בגלוי את דעתם מסיבתם שלהם, ודיברו על ההכרח בהקמת שדה תעופה משלים בצפון.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"אני מאוד מצטער על החלטת ממשלת ישראל לבטל את ההחלטה על הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג בצפון. הקמת שדה תעופה משלים חייבת להיות בצפון, לא משנה אפוא, ואם זה לא יקרה מקבלי ההחלטות עוד יצטערו על כך מאוד. זו הדרך היחידה להחיות את הצפון ולשנות את המאזן הדמוגרפי עם ההגירה השלילית הגבוהה. שדה תעופה יהווה עוגן כלכלי לאזור כולו ויפתח אותו מכל הבחינות. בלעדי פרויקט בסדר גודל כזה נפסיד את כל חבל הארץ היפיפה הזה שיכול להיות מוקד למשיכת תיירים וטיילים, ולאוכלוסיות חזקות שירימו את הערים והיישובים. הקמת שדה תעופה משלים בצפון תחיה את הצפון כולו".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות