21.05.2022

שבת

צילום: עיריית יקנעם

ראש עיריית יקנעם כינס את קבינט הביטחון העירוני, ניידות ורכבי ביטחון יסיירו בעיר

בצל המצב הביטחוני המורכב ושורת הפיגועים בימים האחרונים כינס ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי מיד הבוקר (יום רביעי) את הקבינט הביטחוני של העירייה לישיבה בהשתתפות מפקד נקודת המשטרה בעיר, פקד אייל ינאי וקב"ט העירייה חיים ביטון, ודנו במצב. במהלך הישיבה התקבלו מספר החלטות חשובות. בנוסף לפגישה זו נקבעה פגישה נוספת היום (רביעי) בהשתתפות מנהלות בתי הספר בעיר.

בפגישה אמר ראש העיר שאנו נמצאים בימים לא פשוטים,  ושיש לעשות הכל כדי שהתושבים ירגישו ביטחון, ואנו נפעל בהתאם לכך.

בהוראת ראש העיר ובשיתוף עם המשטרה יתוגברו הסיורים בעיר. ארבע ניידות כחולות יסיירו ביישוב ואלו יצטרפו לניידות של השיטור העירוני ולרכבי עירייה נוספים שיכללו פקחים חמושים. עיקר הדגש יושם על מוסדות חינוך והאזורים הקרובים אליהם, וכן מקומות הומי אדם. בנוסף לכך תדאג העירייה לפקח חמוש שיסייר בשכונת שער הגיא בקרבת מוסדות חינוך ואתרי בנייה. אגף הביטחון של העיריה והשיטור העירוני יתגברו את הסיורים ביישוב וכן באתרי הבנייה. באתרי הבנייה הם יבדקו שאין שוהים בלתי חוקיים. במהלך הישיבה הורה ראש העיר על איסור מוחלט על טיולים של גני הילדים כולל גני היער, גם לא בקרבת המוסד החינוכי. ההנחיה היא גם לא לאשר טיולים של בתי הספר, אלא באישור מפורש של משרד החינוך ושל קב"ט העירייה.

בנוסף לאלו ביקש ראש העיר מהנהלת שני הקניונים בעיר לדאוג להוסיף במיידי מאבטח חמוש שיסייר ויפטרל במקום והללו קיבלו את בקשתו.  

עוד השתתפו בישיבה מנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו, מנהלת המוקד, אגף החינוך והשיטור הקהילתי.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"מדינת ישראל עוברת ימים קשים ופיגוע רודף פיגוע . אני שולח תנחומים למשפחות הנרצחים ומאחל החלמה מהירה לפצועים. בישיבת קבינט הביטחון שקיימתי החלטנו על מספר צעדים מידיים שיסייעו להגברת הביטחון בעיר. ניידות משטרה, שיטור עירוני ורכבי עירייה עם שוטרים ופקחים חמושים יסיירו ביישוב כולו, במוסדות חינוך ובמקומות עם פוטנציאל להתקהלויות. כוחות הביטחון ידאגו אך ורק לפעילות ביטחון. בשלב זה לא נאפשר טיולים של ילדי הגנים, גם לא בקרבת הגן, וגם לא של בתי הספר. אני קורא לתושבים לשמור על ערנות ולדווח במיידי על כל אירוע שנראה חשוד למוקד 100 של המשטרה או למוקד 106 של העירייה. אנו כאן עם התושבים ויחד ננצח".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות