24.06.2021

יום חמישי

עינת קליש רותם (צילום: עדי ברקן ורפאל מזרחי)

ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם יחד עם שישה ראשי רשויות נוספים במכתב לראש הממשלה

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, פנתה היום (ב') יחד עם שישה ראשי רשויות נוספים ממטרופולין חיפה במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בו דרשו ממנו את התערבותו המיידית בנוגע לתוכנית "מפרץ החדשנות" ופינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה 

למכתב, שנשלח הבוקר, שותפים כאמור ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, ראש עיריית נשר – רועי לוי, ראש עיריית קריית טבעון – עידו גרינבלום, ראש עיריית קריית ביאליק – אלי דוקורסקי, ראש עיריית קריית מוצקין – חיים צורי, ראש עיריית קריית ים – דוד אבן צור וראש עיריית רכסים – דן כהן. 


פניית ראשי הרשויות לראש הממשלה באה בעקבות ידיעות שונות שפורסמו לאחרונה,  לפיהן כמה מאנשי משרד האוצר מנסים לטרפד את התוכנית ולקראת התכנסותה של ועדת המנכ"לים הבין משרדית, אשר עתידה בקרוב לקבל החלטה ולהכריע בנושא. 

מצורף המכתב:

ראש ממשלת ישראל 

מר בנימין נתניהו 

הנדון: סכנה לעתיד מטרופולין חיפה 

מכובדי שלום, 

אנו, ראשי רשויות מקומיות במטרופולין חיפה, דורשים את התערבותך המידית בנוגע לתוכנית מפרץ החדשנות  ופינוי המפעלים המזהמים במפרץ חיפה. 

על פי פרסומים בתקשורת, נדהמנו לגלות שפקידים במשרד האוצר מנסים לטרפד את התוכנית שיזם והוביל יועצך,  פרופ' אבי שמחון. הטענות שמשמיעים הפקידים משוללות יסוד ותכליתן לדחות עוד ועוד את יישום התוכנית  המבורכת והחשובה כל כך לעתיד ופיתוח האזור.  

ועדת המנכ"לים שמינית אמורה להכריע החודש בסוגיה הזאת, ואנו רוצים שההחלטה שתתקבל תהיה ברוח תוכניתו  של פרופ' שמחון, עם לוחות זמנים מוגדרים המכוונים ל2025 כשנת היעד ועם בשורה ליותר מחצי מיליון מתושבי  חיפה, הקריות והסביבה שמשוועים לאוויר נקי ולמפרץ נקי ממזהמים. 

התוכנית הינה מהפכנית וכוללת הקמת מאה אלף יחידות דיור, כ – 2 מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה, ופארק  מטרופוליני שיקום מיד בתום ניקוי הקרקע ומי התהום. 

זאת בשורה בקנה מידה לאומי, שאתה, אדוני ראש הממשלה, יכול להיות חתום עליה.  

אנא ממך, אל תיתן לכמה פקידי אוצר לדחוק את התוכנית החשובה הזאת לתוך מגירה שם היא צפויה להעלות  אבק, ולהותיר את מטרופולין חיפה עם מפרץ מזהם ועתיד מקרטע. 

 בכבוד רב 
דוד אבן צור, רועי לוי, דן כהן, עידו גרינבלום, אלי דוקורסקי, חיים צורימערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מה יגידו השכנים ?

התערוכה מה "יגידו השכנים" המוצגת כיום במוזיאון העיר שבמושבה הגרמנית כחלק ממוזיאוני חיפה. לקראת סיומו של חודש הגאווה, אתר כרמליסט ערך ביקור בתערוכה והתרשם מהסיפורים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות