18.05.2022

יום רביעי

צילום: דוברות עיריית יקנעם

ראש העיר, סימון אלפסי העניק לאלוף במיל', ח"כ יואב גלנט תעודת אזרחות כבוד של העיר יקנעם

ח"כ גלנט: אזרחות כבוד של יקנעם היא עבורי משהו מיוחד. יקנעם עבורי היא בית שני. מודה לראש העיר על כל מה שהוא עושה למען העיר

בטקס מרשים במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, סגניו, חברות וחברי מועצת העיר, נציגי הליכוד בעיר, מנהלות בתי הספר, נציגי משרדי החינוך, משרד הבינוי והשיכון, אמו וחמותו, בנות ובני משפחה, חברים ואורחים הוענקה לאלוף במיל', חבר הכנסת יואב גלנט אזרחות כבוד של העיר יקנעם.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך והתרגשות ואמר שיקנעם היא עיר ומודל, דוגמא ומופת בתחומים רבים, והגיעה לכך בזכות רבים וטובים שיקנעם תמיד הייתה בליבם, ואחד כזה הוא ח"כ יואב גלנט. רה"ע פרגן לגלנט על תרומתו הרבה לביטחונה של מדינת ישראל, ועל עבודתו הפרלמנטרית והמיניסטריאלית המצוינת, כאשר בין היתר כיהן כשר הבינוי והשיכון וכשר החינוך ובמסגרת תפקידים אלו דאג בין היתר לפיתוחה של יקנעם, לקידום פרויקט מחיר למשתכן, קידום פרויקט שיקום שכונות בשכונת נוף לכרמל שבעיר, קידום תכניות חינוכיות רבות ובראשן חלוקת כ- 150 אלף מחשבים לתלמידי מדינת ישראל בתקופת הקורונה, ושבזכותו בכל בית יש מחשב מה שסייע לתלמידים ללמוד מרחקו וצמצם משמעותית את פערי הלימוד.

בתום דברי רה"ע הוזמן ח"כ גלנט לקבל את תעודת אזרחות הכבוד. מנכ"ל משרד החינוך לשעבר, עמית אדרי בירך ואמר שסימון אלפסי ויואב גלנט הם אזרחי כבוד של העם, אנשים פורצי דרך ובעלי חזון שתמיד הסתכלו רחוק, הרבה מעבר לאחרים. אדרי פרגן לרה"ע ואמר שהוא איש חזון גדול ובזכות החזון שלו יקנעם היא כיום מרכז הארץ, מרכז חינוכי, תרבותי, תעסוקתי וחברתי.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

אדרי סיפר שמאוד התרשם מן העשייה החינוכית בעיר, והוסיף שכאן רואים כל תלמיד ותלמיד ומממשים את שפת משרד החינוך הכוללת ידע, מיומנויות וערכים. אדרי בירך את גלנט ואמר שכל כולו למען מדינת ישראל, והוסיף שהוא איש מעורר השראה, ושתכניות שקידם במשרד הבינוי והשיכון ובמשרד החינוך יסייעו רבות לציבור. אדרי שיבח את גלנט על שכשר חינוך דאג שכל התלמידים יוכלו להיות תלמידים גם בזמן המורכב של הקורונה. עוד אמר אדרי שיקנעם עיר נפלאה ושפה יש חיבור יוצא דופן של אנשי חינוך ותלמידים. 

רעיית השר, ובת העיר, קלודין אמרה שהשתתפה כבר בטקסים דומים, אבל הטקס כאן הכי מרגש. קלודין ציינה שיקנעם על אף שגדלה נשארה מיוחדת והדורות הוותיקים הם הלב הפועם של העיר. קלודין סיפרה בגאווה שהיא מלווה את יואב שנים רבות ושתמיד שיש משהו ביקנעם היא ידעה שהיא צריכה להיות. קלודין אמרה שיקנעם היא עיר יפה, נקייה ומטופחת והחלק של הביחד יחד עם חינוך טוב ועיר נקייה ויפה הופך את העיר לכל כך מיוחדת. קלודין הודתה לסימון על המחשבה להעניק לבעלה אזרחות כבוד של העיר.  

חתן האירוע, האלוף במיל' ח"כ יואב גלנט שהיה נרגש אמר שאזרחות כבוד של יקנעם היא בשבילו דבר מיוחד, וציין שזו אזרחות כבוד של המשפחה כולה, וזו הוקרה על הדרך. גלנט אמר שעבורו יקנעם היא בית שני, והוסיף שיקנעם כפי שהיא בנויה כיום בנויה ברוח החזון של סימון והכיוונים שהתווה, וסימון ויקנעם אחד הם. גלנט שיבח את סימון ואמר שביקנעם שבהובלתו מתקיימים דברי הנביא עמוס: "ושבתי את שבות עמי ישראל ובנו ערים נשמות וישבו ונטעו כרמים ושתו את יינם ועשו גנות ואכלו את פריהם". גלנט אמר שיקנעם היא אחת הערים המובילות בחינוך, והוסיף שכאן יש בתי ספר מאורגנים, מסודרים, נקיים ועוד. גלנט הודה לרה"ע על שמצא לנכון לקדם אירוע כזה באופן בלתי צפוי דווקא עכשיו ושלא על מנת לקבל משהו. גלנט פרגן לרעייתו על שתמיד לצדו והודה על ההיכרות שלהם עם העיר יקנעם. בהקשר המדיני אמר גלנט שנושא הביטחון חשוב למדינת ישראל, והדגיש שביטחון זה הרבה מעבר לצבא. ביטחון הוא ביסוס האחיזה בארץ, קיבוץ גלויות כשישראל היא אבן שואבת ליהדות העולם, התיישבות, תעסוקה, יצירה וחינוך. ללא חינוך אין ביטחון, אין תעשייה וכלכלה , ולמעשה אין כלום אמר שר החינוך לשעבר.

טקס הענקת אזרחות הכבוד נערך בלובי של תיאטרון יקנעם. החלק האמנותי כלל שיר של צמד הזמרים מלהקת הנוער העירונית צעירי יקנעם אלעד נהרי ושיר שחף, וכן ניגונים של לוטוס הרכב כלי הקשת הייצוגי של קונסרבטוריון יקנעם בניצוחה של סופיה לאכטר. הטקס הסתיים בשירת התקווה.

אזרחות הכבוד לאלוף במיל', ח"כ גלנט ניתנה לו בין היתר על תרומתו רבת השנים למדינת ישראל ולביטחונה, ועשייתו הציבורית הענפה, ופועלו הרב כשר הבינוי והשיכון, שר החינוך, חבר כנסת ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"אני מברך את ח"כ יואב גלנט שמהיום הוא אזרח כבוד של יקנעם. עשייתו המגוונת בתחומים רבים, היא אות ומופת עבור כולנו. גלנט הוא מלח הארץ. אדם עתיר זכויות שתרם ותורם למדינה. גלנט ייחס חשיבות רבה ליקנעם בכל תפקידיו. יקנעם הייתה תמיד כמו ביתו. הפרויקטים והתכניות שקידם תרמו רבות לזוגות צעירים ביקנעם ובארץ בכלל, כמו גם לתלמידי העיר והמדינה כולה. גלנט הטביע את חותמו בכל מקום שאליו הגיע, וכראש העיר אני מודה על הזכות שניתנה לי לעבוד מולו. לגלנט תמיד הייתה אוזן קשובה ליקנעם, ואין ספק שזכינו בו. אני מודה לגלנט על פעילותו הרבה והענפה, ולרעייתו היקרה, בת העיר, קלודין על תמיכתה בו ובפעילותו".

צילום: דוברות עיריית יקנעםמערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות