27.05.2022

יום שישי

צילום: דוד עקיבא דוברות עיריית טירת כרמל

ראש העיר, אריה טל אירח את איתמר בן דוד, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ורונן סגל, מתכנן המחוז

ראש העיר טירת כרמל, אריה טל אירח הבוקר (שלישי) את יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, איתמר בן דוד ואת מתכנן המחוז במינהל התכנון, רונן סגל, שהגיעו על מנת להתרשם מקרוב מהיקפי הבנייה ומכיווני ההתפתחות של העיר. במפגש השתתפו, בין השאר, גם מהנדסת העיר, לנה אוסטר; ראש צוות צפון בלשכת התכנון, שרון ברקת; ויו"ר הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה מורדות הכרמל, חנוך מילביצקי.

המפגש נפתח בלשכת ראש העיר, בהצגת השכונות החדשות העתידות לקום בטירת כרמל, תוך ציון ייחודן וסטטוס אישורן במוסדות התכנון השונים, והודגשו האתגרים שמציבים הפרויקטים המתוכננים ובמיוחד נושא ההתחדשות העירונית, נוכח צפי הגדילה והצמיחה של העיר בשנים הקרובות וההרחבה המשמעותית של היקף האוכלוסייה – דיור, תשתיות, תחבורה, תעסוקה, הקמת מוסדות חינוך וציבור ועוד

צילום: דוד עקיבא דוברות עיריית טירת כרמ


לאחר מכן הצטרפו המשתתפים במפגש לראש העיר בסיור בטירת כרמל, במתחמים שבהם צפויה התחדשות עירונית משמעותית.

בן דוד ציין במהלך הסיור את התרשמותו הרבה מקצב ההתפתחות העירונית ומאיכות הצוות המקצועי המנהל את תחום ההנדסה בטירת כרמל, והודה לראש העיר על שיתוף פעולה פורה: "אנחנו תמיד שמחים לקדם פרויקטים בעיר מתפתחת כמו טירת כרמל, שעוברת מהפכה אמיתית. יש לנו חזון משותף לעיר, שבעתיד הקרוב תשנה את פניה ללא היכר".

ראש העיר, אריה טל הדגיש כי הוא רואה בבן דוד שותף מלא לתהליך ההתפתחות העירונית: "כינוס של כלל גורמי התכנון לדיון בעתידה של טירת כרמל הוא אירוע בעל חשיבות עצומה לעיר ולתושביה, שיוביל לקביעת קו מדיניות לפני ביצוע שורה של פרויקטים. אני מודה לאיתמר בן דוד ולצוותי הוועדה המחוזית ומינהל התכנון על שיתוף הפעולה והאוזן הקשבת״.

כזכור, בחודש מרץ 2022 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה להפקדה את תוכנית ההתחדשות העירונית הראשונה בטירת כרמל, במתחם הרצל. התוכנית, על שטח של כ-30 דונם, ממוקמת במרכז העיר בין הרחובות הרצל וביאליק וכוללת הקמת 485 יחידות דיור בחמישה מבנים. כמו כן יוקצו 33 אלף מ"ר למבני ציבור, כאלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה, וכחמישה דונמים עבור שטחים פתוחים. בהיבט התחבורתי, המתחם צמוד לתוואי המטרונית העתידי לאורך רחוב הרצל. בנובמבר 2021 הופקדה תוכנית המתאר הכוללנית לטירת כרמל, שהוגשה וקודמה על ידי האגף לתכנון מקומי במינהל התכנון, עיריית טירת כרמל ורשות מקרקעי ישראל, וכוללת תוספת של כ-11 אלף יחידות דיור, שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה עתידי של כ-70 אלף תושבים.

צילום: דוד עקיבא דוברות עיריית טירת כרמל
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מדע ובריאות

יום בטיחות הילד התקיים במרכז הרפואי לגליל

במרכז הרפואי לגליל נערך היום (חמישי) יום בטיחות הילד, בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים.במסגרת היום המיוחד הוקמו בכניסה לאגף ילדים ולאגף נשים ויולדות דוכנים שונים

חדשות היום

צו סגירה הוצא למקום המשמש להימורים בנשר

המשטרה חשפה לפני כשבועיים מקום המשמש להימורים בנשר ואתמול הוצא צו סגירה למקום במסגרת אכיפה ממוקדת ויזומה של תחנת משטרת נשר נגד מחוללי פשיעה ובהם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות