23.06.2021

יום רביעי

ראשת העיר, די להחלטות הזויות

יוחנן וולאך

יוחנן וולאך

מאגדות הכדורגל הישראלי , אחד הבולטים בהיסטוריה של האדומים ומנהל קבוצה בשתי האליפויות הראשונות של הירוקים , פרשן כדורגל ותיק וכיום מנהל לשכת הספנות הישראלית. סמל חיפאי וכרמליסט גאה.

ההחלטה לקצץ את מחלקת האתלטיקה של מכבי חיפה, אחד ממפעלי הספורט החשובים בעיר לאורך ההיסטוריה, לא מתקבלת על הדעת

יוחנן וולך

לאחרונה התבשרנו על החלטה הזויה של עיריית חיפה להטלת גזר דין  מוות על ענף האתלטיקה בעיר. מדובר בצעד מדהים נוסף של ראש העיר  עינת קליש וסגנה ה"ה צוק שאינם חוסכים דקה מזמנם על מנת  לגרום לנזקים כלכליים, וארגוניים   לאוכלוסייתה ותדמיתה של העיר חיפה. כול מה שקודמיה בצעו הוא שטחי, בלתי הגיוני ואמור להיסגר או להיהרס. למען האמת אני מופתע שהנהלת העירייה עדיין לא הוציאה  צו סגירה ו/או הריסה לאיצטדיון סמי עופר שתוכנן ונבנה על ידי קודמיה.

קליש רותם באדיבות סיעת "חיים בחיפה"

למען הגילוי הנאות הייתי בין השנים 1998 ו 2015 יו"ר עמותת מכבי חיפה כרמל . בתפקידי זה המשכתי את דרכם של 16 דמויות חיפאיות מכובדות מאוד ובלתי נשכחות  שניהלו את העמותה בהתנדבות מלאה החל משנת 1912(יהודה שניאור)דמויות כמו ה"ה  עו"ד נחום חת, ד"ר אברהם צליוק ,עו"ד ישראל רוזנברג, שלמה צוקרמן ,דניאל אסנין, משה הירש ואחרים  וכעת  רו"ח ניר ענבי .כולם יושבי ראש מתנדבים הרבה יותר  מוכשרים מימני  שלא חסכו שום מאמץ פיזי, כספי  וארגוני  וטפחו את  עולם הספורט "המכבי"  בחיפה ובין השאר גם את   מחלקת האתלטיקה המפוארת של מכבי חיפה כרמל לאורך השנים.                                    

 המחלקה "יצרה" לא מעט אלופי ישראל ומייצגי מדינת ישראל והעיר חיפה  או במכביות או  באולימפיאדות השונות החל משנת 1952. אם זכרוני אינו מטעה אותי אני אציין רק  מספר שמות אגדתיים כמו ה"ה אולגה וינטנברג האלופה הניצחית בזריקת דיסקוס והדיפת כדור ברזל, יוסף סלמה בריצת 10000 מטר, אורי זוהר (הדיפת כדור ברזל) מאיר רוזינס (100 מטר בתוצאה 10.6) מאיה קלה בנצור(קפיצה לרוחק 6.16 מטר ו 12.4 בריצת 100 מטר) מעיין שחף בקפיצה  לגובה (1.92), ניקי פאלי ,שעבר סגן אלוף העולם לנוער (2.30 מ') ולאחרונה אריאל אטיאס בקרב 7 ובקרב 10.

קרדיט: Ariel atias http://bit.ly/38nHP1H

מחלקות האתלטיקה של  מכבי חיפה כרמל. ושל מכבי תל אביב הן שתי המחלקות  הגדולות בארץ/מדינת ישראל הן  מבחינת כמות הספורטאים הפעילים והן מבחינת ההישגים שלהן ב 109 השנים האחרונות . בשנת 1992 השכיל מר משה הירש,  יו"ר העמותה דאז,  "חברי לנשק" ומי שהציע לי להיות חבר בוועד העמותה, להגיע להסדר עם ראש העיר דאז  מר יונה יהב. הוקמה שותפות בניהול הארגוני ,המקצועי והכספי  של מחלקת האתלטיקה של מכבי חיפה כרמל עם רשות הספורט העירונית  בעיריית חיפה. אני מבקש לציין שבקיום ובניהול מחלקה כזו קיימות רק הוצאות.  הצרכים העיקריים  של מחלקת אתלטיקה קלה הם קיומו של מתקן עירוני הולם, מאמנים ברמה מקצועית ראויה וכמובן באיתור ספורטאי נוער מצטיינים בבתי הספר. בתמורה להסדר שם המחלקה  שונה למכבי עירוני חיפה כרמל .                                                                                         

המחלקה נוהלה בשותפות מוצלחת מאוד בין רשות  הספורט העירונית ברשותו ארוכת השנים והמאוד מוצלחת של מר שמואל זגגי (שנאלץ לפרוש בשנת 2019) ועמותת מכבי חיפה כרמל. אני מבקש לציין שבתחום מחוז חיפה שכולל כמיליון תושבים   זו הייתה ועדיין נשארה מחלקת האתלטיקה המשמעותית היחידה הפעילה. מימון אחזקת המתקן ופעילות המחלקה התחלקו בין ההקצבות של עיריית חיפה(שאכן נשאה בחלק הארי של ההוצאות) , הקצבות מועצת ההימורים, מכבי חיפה כרמל וספונסרים לאתלטים מצטיינים שהעמותה ארגנה.  ההודעה המפתיעה על קיצוץ משמעותי בתקציב מחלקת האתלטיקה היא מכת מוות "למלכת הספורט"  . לצערי וכרגיל  גם לא התקיים שום דיון מקדים בין הגב' עינת קליש, סגנה מר נחשון צוק ורשות הספורט העירונית לבין הנהלת העמותה. אני מופתע כול פעם מחדש מעזות המצח של ראש העיר וסגנה בנכונות לפגוע במוסדות מוצלחים ללא שום דו שיח הדדי. האמת שמי שאשם הם אינם ראש העיר וסגנה. האשמים העיקריים לצערי הם תושבי העיר שבחרו בה מבלי להכיר כלל וכלל  לא את התוכניות הבלתי מציאותיות שלהם ולא את כישורי הניהול הדיי מוגבלים של שניהם. אני מאוד מקווה שראש העיר תיזום מיד דו שיח עם העמותה כדי להציל את מחלקת האתלטיקה מכיליון.    

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות