23.06.2021

יום רביעי

קרדיט: דוברות העירייה

ראשי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים שיבחו את פעולות עיריית חיפה בתחומי הבטיחות בדרכים וסיכמו על שורה של צעדים נוספים לקידום הבטיחות בדרכים

בפגישת עבודה שהתקיימה השבוע בעירייה בהשתתפות ראש העיר עינת קליש רותם וראשי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הוצגה מתודולוגיית "העיר הבטוחה" אותה מוביל הרלב"ד ואפשרויות העצמת מימוש עקרונותיה בעיר חיפה.

בין המשתתפים הנוספים בפגישה: שניר זיידל – מנכ"ל הרשות לבטיחות בדרכים, נחשון צוק – סגן ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק הבטיחות בדרכים, מנהל אגף הדרכים ומנהל המטה לבטיחות בדרכים בעיריית חיפה, מנהל הבטיחות של מרחב צפון והמנהל האזורי של חיפה וסביבתה ברלב"ד. 
העיר חיפה הינה העיר המובילה בארץ בהפעלת מנגנוני העדפה להולכי רגל ותחבורה ציבורית ברמזורים. במסגרת זו מקדמת העירייה בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים פרויקט משותף לשיפור בטיחות הלכי רגל.

בתוך כך, פועלת העירייה להעלאת מודעות הולכי הרגל ללחצני הדרישה שנועדו לקצר את זמן ההמתנה ברמזורים. במסגרת זו בוחנת העירייה עריכת פיילוט  במסגרתו יוצבו שלטי מדרכה בעברית, ערבית ואנגלית שנועדו להסב את תשומת הלב בצורך ללחיצה על לחצני הדרישה.

במהלך הפגישה הציגו נציגי הרשות לבטיחות בדרכים, נתונים המצביעים על ירידה מתמשכת במספר תאונות הדרכים שהתרחשו בחיפה בשנים האחרונות. בתוך כך, ציין מנכ"ל הרשות לטובה את הפעילות הענפה המתבצעת בחיפה לשיפור הבטיחות בדרכים, פעילות שנמשכה גם במהלך השנה האחרונה במימון העירייה למרות העדר תקצוב ממשלתי ומגבלות מגפת הקורונה.
  
בסיכום הפגישה הוחלט על ביצוע שורה של צעדים נוספים שנועדו לקידום הבטיחות בדרכים של תושבי העיר תוך דגש על סביבה בטוחה ונעימה להולכי רגל ורוכבי אופניים, אשר יכללו בין היתר: שיפורים גיאומטריים, התקנת פסי האטה, הגברת תאורה, הוספת רמזורים, לחצני דרישה,  מעברי חצייה ועוד. לצד כל אלה תמשיך הרשות העירונית לבטיחות בדרכים בפעולות הסברה ממוקדות בקרב תלמידי בתי ספר ותושבי העיר הוותיקים.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות