18.05.2021

יום שלישי

הדמיה: גיורא גור ושות' אדריכלים בע"מ באמצעות AA STUDIO

קרית שמואל: הועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה לאחרונה תכנית התחדשות עירונית

הועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה לאחרונה להפקדה תכנית התחדשות עירונית ברחוב אריה לוין בחלקה הצפוני של קריית שמואל. התכנית מציעה לחדש את מתחם המגורים הוותיק במסלול עיבוי בינוי

התכנית אותה יזמה חברת שקמונה, חברה ממשלתית עירונית לשיקום הדיור בחיפה, בשיתוף עם עיריית חיפה מתייחסת למתחם של 80 דירות קטנות בשטח ממוצע של כ-38 מ"ר הבנויות בחמישה מבנים בני ארבע קומות מעל קומות עמודים הפרוסים על שטח כולל של 5.6 דונם. 


מדובר במבנים ישנים שאינם עומדים בתקן רעידות אדמה, ללא מיגון ומעלית ומספר חניות נמוך. כ-90% מדיירי המתחם הינם שוכרים כאשר כרבע מכלל בעלי הדירות הינם דיירי דיור ציבורי של חברת שקמונה. 
בשנת 2018 החליטה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, על הכרזה מקדמית של המתחם כמתחם עיבוי במסלול יזמי. התכנית מקודמת ע"י אגף תכנון עיר והמחלקה להתחדשות עירונית והינה בסמכות הועדה המקומית, המהווה  וועדה עצמאית מיוחדת, אשר רשאית לדון ולאשר תכניות התחדשות התואמות את תכנית המתאר העירונית חפ/2000. 

 הדמיה: גיורא גור ושות' אדריכלים בע"מ באמצעות AA STUDIO


חברת שקמונה, מקדמת את התכנית בשיתוף ועד הדיירים כאשר עצם ההתארגנות יצרה לראשונה קהילה בקרב הדיירים. התכנית מציעה שדרוג של המבנים הקיימים. תוך חיזוק, מיגון, שיפוץ, תוספת מעליות, ממ"דים ומרפסות, להגדלת שטחי הדירות הקיימות והשבחת דירות הדיור הציבורי ודיירי המקום. זאת לצד תוספת של 84 יח"ד חדשות של 3-5 חדרים שיבנו מעליהן. שטחי קומת הקרקע מיועדים לצרכי הציבור מתוך חשיבה על יצירת מרקם חברתי ומתן מענה לצרכי האוכלוסייה. בסך-הכל יכלול המתחם 164 יח"ד. 
בנוסף יוסדרו במתחם החניות לצד שטחי ציבור חדשים שיוכשרו לטובת דיירי המתחם. על פי המלצת מהנדס העיר, טרם הגשת היתרי בניה תוגש תכנית בינוי ופיתוח לכל המתחם ותכלול בין היתר: את העמדת המבנים במתחם, חתכים וחזיתות, חתכי רחוב, הפיתוח המוצע בכל מגרש ולאורך הדרכים הגבולות לרבות נטיעות, ריצופים, מעקות גדרות ופרטי פיתוח מוצעים כגון ספסלים אשפתונים, חיפויים ארונות ונגישות לתשתיות. 
מימוש התוכנית ישדרג משמעותית את רווחת דיירי המתחם ויאפשר בזכות הדירות המוגדלות והדירות החדשות שיבנו בו, כניסה של משפחות עם ילדים ושיבה של דיירים ותיקים.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות