21.06.2021

יום שני

צילום: עיריית קרית אתא

קרית אתא ציינה את זכרם של נופלי ארגון הלח"י בטקס שנערך באנדרטת לח"י במעמד שר האוצר ישראל כץ וראש העיר יעקב פרץ

תושבי קרית אתא התייחדו אתמול (יום א') עם משפחת לוחמי הלח"י בטקס שנערך באנדרטת לח"י במעמד שר האוצר, ח"כ ישראל כץ, ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, יו"ר העמותה להנצחת מורשת לח"י, יאיר שטרן חברי מועצת העיר ומשפחת לוחמי לח"י.

הטקס התקיים השנה בסימן 75 שנים להתקפה על בתי המלאכה של הרכבת במפרץ חיפה לזכרם של לוחמי לח"י אשר נפלו בי"ט בסיוון תש"ו, בפעולה ובמאבק למען הקמת מדינת ישראל. 

הטקס נערך בהנחיית דן כנר וכלל הדלקת משואות ע"י לוחמי הלח"י לשעבר, תושבי העיר ובני משפחותיהם, קריאת יזכור עבור הנופלים והנחת זרים ע"י נציגי הממשלה, העירייה, משרד הביטחון, צה"ל, העמותה להנצחת מורשת לח"י ובני הנוער.

צילום: עיריית קריית אתא


ראש העיר, יעקב פרץ בירך את משפחות הלוחמים ואמר בנאומו כי:" לפני 75 שנים, יצאו גיבורי לח"י לפעולה שנועדה לפגוע בבתי המלאכה של הרכבת הבריטית , פעולה אשר גבתה מחיר נורא, אולם הותירה חותם לנחישות והקרבה יהודית לעד. מחובתנו לפעול לחיזוקה של ארצנו , ארץ שגיבורי העם, להם אנו חולקים כבוד, חלמו על הקמתה. צוואתם של חללי הלח"י מחייבת אותנו להתלכד אל מול מטרה אחת והיא שמירה על חוסנה של מדינת ישראל, תוך שאנו נוהגים בכבוד ובאחווה איש ברעהו. יהי זכר הנופלים ברוך."

שר האוצר, ח"כ ישראל כץ שיבח את עיריית קרית אתא על קיום הטקס מדי שנה במטרה להנחיל לדור הבא את המערכה לחירות ישראל. בנאומו אמר כי:" אירוע זה הינו אחד משרשרת הישגים מרשימים ומשמעותיים למען הנצחת מורשתם של לוחמי לח"י. מופת הגבורה ועוז הרוח של לוחמי חירות ישראל, הם אבני היסוד של מדינת ישראל וחובתנו המוסרית היא לזכור את פועלם, למעננו ולמען הדורות הבאים."

צילום: עיריית קריית אתא
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

אקדמיה- יזמות- תעסוקה

בשבוע שעבר נועדו באולם הסנט בטכניון ראש עיריית נשר, רועי לוי, המשנה לנשיא ומנכ"ל הטכניון פרופ' בועז גולני, יזמים שרכשו את הקרקעות במתחם התעשייה החדש

חדשות היום

דוקורסקי אירח את תלמידי חטיבת ביניים דפנה שזכו בתחרות הארצית להמצאה מדעית- טכנולוגית לבעלי מוגבלויות

ראש העיר אלי דוקורסקי אירח בלשכתו את נבחרת חטיבת הביניים דפנה אשר זכתה בפרס הצטיינות בתחרות הארצית להמצאה מדעית- טכנולוגית עבור אנשים בעלי מוגבלויות. עבודת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות