30.11.2021

יום שלישי

צילום: עיריית ביאליק

קריית ביאליק ציינה את חג הסיגד שנחגג היום

חג הסיגד, חגה של העדה האתיופית צוין בקריית ביאליק באירוע מרהיב. השבוע ציינה מדינת ישראל את חג הסיגד, חגה של העדה האתיופית שהוכר בחוק כאחד מחגי ישראל. ביום זה עולים בני העדה לירושלים ומקיימים טקס התוודעות שנתי של העם היהודי וחידוש בריתו עם אלוהים. חג הסיגד מציין את הסגידה של יהודי אתיופיה למדינת ישראל ולירושלים.

בקריית ביאליק האירוע התקיים בטקס חגיגי בבית הידידות בנוכחות עשרות רבות מבני הקהילה המתגוררים בעיר.

האורחים נהנו ממיצגי התרבות האתיופית, תצוגת כלי בית ססגוניים, שלל מאכלים אותנטיים, טקס הבונה שהוא טקס הכנסת אורחים, התפילה בהנחייתו של הקייס אפריים לוי והרצאתו של עמרם אקלום. באירוע השתתפו גם נציגי תנועות הנוער.

ראש העיר אלי דוקורסקי בירך את הנוכחים:  "אין יפה מחגם של בני העדה הנהדרים. אני גאה ונרגש לחגוג אתכם את חג הסיגד, לראות את החיבור בין הדורות ודאגתכם לשימור המורשת ".

צילום: עיריית קריית ביאליק
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

סיפורו של חוקר

סודותיה של מריה(סיפור חקירה)

היה זה בוקר יום ראשון, שהגיע אלי אורי (שם בדוי) שהינו חבר וותיק שלי משכבר הימים. אורי התקשר אלי כבר ביום שישי בסערה וביקש להגיע

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות