21.05.2022

שבת

תלמידי חט"ב דפנה בפעילות צילום: עיריית ביאליק

קריית ביאליק מעצמה בתחום החינוך: מקום שני בישראל באחוז תלמידי חטיבות הביניים המשתתפים בתוכניות מצוינות

רשת ערי מצוינות, ביוזמת קרן טרמפ ובניהול המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב פרסמה את הדוח השנתי הכולל לראשונה את דרוג אחוזי התלמידים המשתתפים בתוכניות מצוינות בחטיבות הביניים ברשויות מקומיות בישראל.

קריית ביאליק נמצאת במקום השני בארץ באחוז תלמידי חטיבות הביניים הלומדים בתוכניות מצוינות. 39% מתלמידי העיר בגילאי ז' – ט' לומדים באחת או יותר מהתוכניות.

בחטיבת הביניים אפק לומדים התלמידים בתוכנית לה"ב – תוכנית רובופיסיקה בשיתוף הטכניון, תוכנית יוקרתית המיועדת לתגבור תחומי המדע, הטכנולוגיה והנדסת החלל החל מכיתה ז'. התלמידים ימשיכו את לימודיהם בתוכנית עד לסיום כיתה י"ב במסלול ייחודי לתלמידים מצטיינים. בהמשך ללימודיהם התיכוניים התלמידים ילמדו לקראת תואר ראשון בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון ויצברו נקודות זכות אקדמיות (עד 55 נקודות). התוכנית גם מהווה הזדמנות לקבלה לתוכנית יוקרתית בצה"ל. השנה לומדים בתוכנית זו 78 תלמידים.

בנוסף לכך בשתי חטיבות הביניים דפנה ואפק קיימת תוכנית ייחודית של משרד החינוך לתלמידים מצטיינים – עתודה מדעית – טכנולוגית (עמ"ט). מדובר בתוכנית מצוינות אשר חרטה על דיגלה והציבה כיעד את העלאת מספר התלמידים המסיימים מתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד ושני מקצועות מדעים טכנולוגים מוגברים. במסגרת תוכנית זו מאותרים תלמידים בעלי פוטנציאל לימודי בתחומי מתמטיקה ומדעים המקבלים שעות תוספתיות בפיסיקה, מתמטיקה ומדעי המחשב.

תוכנית נוספת שמופעלת בשתי חטיבות הביניים היא תוכנית "בוחרים במצוינות" של קרן טראמפ שמטרתה להגדיל את  מספר בוגרי המגמות המדעיות בתיכון.

תוכנית נוספת שפועלת בחטיבת ביניים דפנה היא תוכנית אמירים אשר חופשת את התלמידים לתכנים עשירים ומכשירה אותם למיומנויות חשיבה, יצירה, מחקר וביקורת.

ראש העיר אלי דוקורסקי: " יישר כח למנהלי חטיבות הביניים בקריית ביאליק, רעיה טובול בחטיבת הביניים דפנה ויורם רוזנברג בחטיבת הביניים אפק ולצוותים החינוכיים שפועלים ללא לאות ומביאים את ילדי העיר להישגים כבירים".

תלמידי אפק בפעילות צילום: עיריית ביאליק
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות