18.05.2022

יום רביעי

כיכר רבין צילום: דוברות עיריית ביאליק

קריית ביאליק חוגגת יום הולדת

השבוע חוגגת קריית ביאליק 87 שנות היסטוריה

העיר שנוסדה בשנת 1934 כשכונת עולי גרמניה הפכה לעיר משגשגת, עיר שטוב לגור בה.

בתאריך 18.7.1934 הונחה אבן הפינה  לעיר החדשה שהתפתחה והפכה לעיר המובילה בתחומי החינוך והתרבות, עיר ירוקה, צומחת וגדלה.

קריית ביאליק מתרחבת במהירות ונמצאת בתהליך של שדרוג ופיתוח חסר תקדים הן בשכונות הוותיקות והן בהקמת השכונות החדשות אשר צפויות להכפיל את אוכלוסיית העיר בשנים הקרובות.  

קריית ביאליק היא עיר שקוטפת פרסים בכל התחומים: פרס החינוך הארצי היישובי והמועמדות על הפרס בפעם השניה, פרס שר הפנים לניהול כספי תקין במשך עשור, פרס לאחריות חברתית על שם יצחק רבין ז"ל, אות נגישות ישראל ופרס הכנסת לרשות מקומית מקדמת נגישות שהוענק לנו כעיר היחידה בארץ.
קריית ביאליק נמצאת במקום הראשון בארץ בין העיריות בהשקעה בתלמיד ובמקום התשיעי בארץ בין הרשויות המקומיות בהשקעה בתושב.

העיר נמצאת בפיתוח מתמיד של המרחב הציבורי: כבישים, מדרכות, פארקים וגינות ציבוריות, מתקני ספורט, מעונות יום, גני ילדים, בתי ספר ומרכזים קהילתיים.
בחינוך נרשמת מדי שנה עליה בנתוני הזכאות לבגרות תוך הקפדה על תעודת בגרות איכותית.

התרבות, הספורט והפנאי נמצאים בפריחה: בעיר פועל מועדון "דברים טובים לגמלאים" ,מרכז צעירים נותן מענה בתחומי השכלה, תעסוקה ופנאי, פסטיבל ביאליק לשירה ולספרות הפך למוקד משיכה, ליגת ראש העיר בכדורגל סוחפת מאות משתתפים בעונת הקיץ.  

כעיר מתחדשת ומשגשגת בכל תחומי החיים, העירייה שמה דגש על שקיפות המידע לתושבים ורמת השירות: הוקם מרכז שירות לתושב, אתר האינטרנט הונגש לבעלי צרכים מיוחדים,  קיים שירות המאפשר לפנות למוקד העירוני באמצעות וואטס אפ, ראש העיר מקיים פגישות עם תושבים בשידורים חיים ועונה על שאלותיהם.

ב 87 שנות חיה קלטה קריית ביאליק את כל העליות ועושה את מירב מאמציה בכדי לקלוט אותן בצורה מיטבית, לשמר את תרבותם, אך לדאוג להתערותם בקהילה.

ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי: " אני מאחל מזל טוב לעיר הולדתי האהובה והיפה מכולן. אמשיך להצמיח ולהצעיד אותה להישגים נוספים".

מגדל המים צילום: דוברות עיריית ביאליקמערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות