18.05.2022

יום רביעי

ראש עיריית קמניץ מר סוואן שולצי מניח זר פרחים יחד עם ראש הקהילה היהודית בקמנית הגב' רות רושר בטקס יום השואה צילום: דוברות העירייה

קריית ביאליק אירחה משלחות מקמניץ ומהיידלברג, גרמניה ומאיסמאילי, אזרבייג'ן

המשלחות השתתפו בטקסים הממלכתיים של יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות

עיריית קריית ביאליק אירחה בשבוע האחרון שלוש משלחות מחו"ל אשר באו להביע הזדהות עם מדינת ישראל ותושביה והשתתפו בטקסים הממלכתיים של יום השואה והגבורה, יום הזיכרון למערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה ויום העצמאות.

המשלחת מהעיר קמניץ בראשות ראש העיר מר סוואן שולצי, חבר פרלמנט מר פרנק מולר –רוזנטריט, חברי מועצת העיר וראש הקהילה היהודית בעיר הגב' רות רושר סיירו בקריית ביאליק, נפגשו לישיבת העבודה עם הנהלת העירייה ודמויות המפתח בעיר, דנו בדרכי פעולה משותפות ופרויקטים בתחומי התייעלות אנרגטית, אנרגיות מתחדשות, חלופי משלחות נוער וספורטאים. בשנים האחרונות מקיימת עיריית קריית ביאליק קשרים הדוקים עם עיריית קמניץ וכעת מוצגת בגרמניה תערוכת תושבי הקריה שצילמו את נופי העיר ופינות החמד שלה. בחודש יוני תצא להקת מחול אתיופית "למלם" לייצג את קריית ביאליק בפסטיבל שבוע יהודי המתקיים מדי שנה בקמניץ. בתום הביקור הוחלט על הרחבת הקשרים בתחומי הכלכלה, החינוך והתרבות.

חברי משלחת מקמניץ עם הנהלת עיריית קריית ביאליק צילום: דוברות העירייה

משלחת נוספת שבקרה בעיר היא משלחת של העיר התאומי איסמאילי מאזרבייג'ן. המשלחת בראשות ראש העיר מר נהיד בגירוב נפגשה לישיבת העבודה עם ראש העיר , אלי דוקורסקי והנהלת הרשות לדון בשיתופי פעולה עתידיים בין שתי הערים. המשלחת נפגשה עם  תושבי קריית ביאליק , יוצאי אזרבייג'ן, המתגוררים בקרייה ומשמרים את המסורת והשפה.

ראש עיריית איסמאילי מר נהיר מגירוב מקבל מגן מידי ראש עיריית קריית ביאליק אלי דוקורסקי צילום: דוברות העירייה

שתי המשלחות השתתפו בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה והניחו זרים למרגלות האנדרטה.  בחגיגות העצמאות נהנו חברי המשלחות מהמופעים המרהיבים בפארק " לב העיר" ואף עלו לבמה מלווים בדגלי מדינותיהם יחד עם ראש העיר, אלי דוקורסקי וחברי מועצת העיר לשירת התקווה.

המשלחת השלישית שבקרה בקריית ביאליק היא משלחת בני נוער מהיידלברג, גרמניה. עיריית קרית ביאליק מקיימת מזה 14 שנים קשר הדוק עם בית הספר אליזבת וואן טאדן מהיידלברג והמשלחת זו היא נדבך נוסף בפיתוח קשרי חוץ של העיר. לאחר הפסקה של שנתיים עקב משבר הקורונה, פרויקט חלופי הנוער חזר לפעול. במהלך הביקור סיירו התלמידים יחד עם המארחים הישראלים במקומות רבים בארץ, ביקרו ב"יד ושם", קיימו מפגש מרגש עם הקהילה האתיופית ושמעו את סיפור עלייתה ארצה דרך סודאן, השתתפו במפגשים בנושא אקטואליה, השואה, הזהות הלאומית, יחסי ישראל – גרמניה ויחסה של התקשורת הזרה אל ישראל. גולת הכותרת של הביקור היתה השתתפותם בטקס יום השואה. בחודש יוני תצא משלחת גומלין של בני הנוער הישראלים להיידלברג, גרמניה.

משלחת בני נוער מגרמניה יחד עם מארחיהם הישראלים וראש העיר, אלי דוקורסקי צילום: דוברות העירייה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הרב הראשי לישראל דוד לאו במוקד זק״א במירון: בשנה שעברה טיפלתם במסירות ב45 מבוגרים וילדים שנהרגו באסון הכבד, מאחל שהשנה לא תהיה לכם עבודה"

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ורב משטרת ישראל הרב רמי ברכיהו, הגיעו לחזק את ידי המתנדבים במוקד זק״א במירון אשר במעלה ההר מירון סמוך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות