13.04.2021

יום שלישי

קרדיט: דוברות מד''א

קריאת החירום שהסתיימה בחיוך גדול: הפרח בגנו

קריאת החירום, שהייתה עלולה להסתיים בטרגדיה מצערת, הפכה לקומדיה יוצאת דופן – גם עבור אנשי מד"א הוותיקים

לפני כשבוע, נקרא צוות מד"א בעכו לקריאת חירום, בה נדרשו להגיע אל ביתו של תושב העיר, חיים הדר בן 91 וחצי – אשר משפחתו דאגה לשלומו. אנשי מד"א שנכנסו לדירה הופתעו לפגוש את חיים, בריא ושלם, אך העזרה שביקש מהצוות הייתה יוצאת דופן: "סייעו לי להשקות את העציצים בגינה הגדולה שלי".

עמוס דדון, פרמדיק מד"א, יחד עם החובש הבכיר במד"א סמיח עבד אלקאדר, הבינו לאחר בדיקות רפואיות, כי אין כל סכנה או צורך בסיוע רפואי, ולכן שאלו אם חיים האם ניתן לסייע בנושא אחר. להפתעתם, סיפר חיים לצוות מד"א כי הוא מטפח שנים רבות חממת צמחים בגודל עשרות מטרים רבועים, אשר זקוקים להשקיה. מפאת גילו, אינו מצליח להשתלט על השטח הרב והוא זקוק לעזרה.

דקות לאחר מכן, מצא עצמו דדון הפרמדיק, אשר רגיל להציל חיים בשגרה – מסייע לפרחים ולצמחים ומשקה אותם, על מנת להעלות חיוך על פניו של חיים. קריאת החירום הסתיימה באופטימיות ובהוקרת תודה מצד הדר, אשר העניק לאנשי מד"א חוויה יוצאת דופן.

פרמדיק מד"א, עמוס דדון: "אני נמצא בארגון 25 שנים ואין ספק שמעולם לא נדרשתי לפעולה דומה. מבחינתי זה היה שווה כל רגע וקיבלתי סיפוק יוצא דופן. פגשנו גבר בריא, שלא נזדקק לשום טיפול רפואי וביקש עזרה במטלות הבית. הוא סיפר כי הוא צריך להשקות את העציצים, אבל לא יכול. דיווחנו כמובן למוקד 101 שאנחנו פנויים מבחינה רפואית וזמינים לכל קריאת חירום ולהצלת חיים, לקחתי צינור גינה ומצאתי את עצמי עם חיוך גדול משקה את צמחייה בחצרו של חיים".

על החוויה הייחודית, הוסיף חיים: "זה היה דבר גדול מאוד ואני מודה לאנשי מד"א היקרים. הם עזרו לי מאוד ועשו לי טובה גדולה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

ישראל חוגגת עצמאות עם הטבע והמורשת

רשות הטבע והגנים: "נערכים לקליטת למעלה כ-200 אלף מטיילים ביום העצמאות" רשות הטבע והגנים מודיעה היום כי ביום עצמאות הקרוב צפויים לטייל בשמורות הטבע והגנים

חדשות היום

מתנ"ס הדר עובר לניהול החברה למתנ"סים

ניהול המתנ"ס ע"י החברה הממשלתית יאפשר לתושבי שכונת הדר ליהנות משירותים קהילתיים איכותיים ומגוונים יותר בכל שכבות הגיל ותביא לחסכון משמעותי בעלויות התפעול שיופנו להרחבת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות