27.07.2021

יום שלישי

קרוב ל-200 בעלי עסקים בחיפה כבר מימשו את זכאותם לקבלת הנחה בתעריף הארנונה

בחודש שעבר אישרה ממשלת ישראל תכנית חדשה, לאור משבר הקורונה, למתן הנחות בתשלום הארנונה לעסקים, עד לחודש יוני 2021. 
מנתוני אגף הארנונה בעיריית חיפה עולה, כי עד היום כבר מימשו את זכאותם לקבלת ההנחה קרוב ל-200 עסקים חיפאיים.  
על פי התכנית, בעלי עסקים שהוכרו על ידי מנהל רשות המסים, כזכאים למענק סיוע, יהיו זכאים להנחה בארנונה בשיעור של 95%.
בחינת הזכאות להנחה בארנונה מתבצעת על ידי "הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים" במשרד הכלכלה והתעשייה וההנחה תינתן לזכאים באופן אוטומטי ע"י העירייה עם קבלת האישור מהסוכנות.
על פי התוכנית, זכאים לקבל את ההנחה:

1. בעלי עסקים, אשר מחזור העסקאות שלהם בשנת 2019 לא עלה על 200 מיליון ₪ וחלה ירידה של 60% לפחות במחזור העסקאות שלהם ביחס לאותה תקופה בשנה שחלפה.
2. בעלי העסקים שמחזור העסקאות שלהם בשנת 2019 נע בין 200 מיליון ₪ ל-400 מיליון ₪ וחלה ירידה של 80% לפחות במחזור העסקאות שלהם ביחס לאותה תקופה בשנה שחלפה. 
3. בעלי עסקים שהחלו את פעילותם לראשונה בתקופה שמיום ב-1 בינואר 2020 ועד 29 בפברואר 2020 – אם יימצאו זכאים למענק סיוע מהממשלה.

על מנת להתחיל את תהליך הגשת הבקשה, יש לפנות ראשית לרשות המיסים לקבלת מענק הוצאות. עם קבלת האישור יש להגיש את הבקשה להנחה בארנונה ל"סוכנות לעסקים קטנים ובינוניים" במשרד הכלכלה. 
הסוכנות לעסקים קטנים תעביר לעיריית חיפה את רשימות הזכאים להנחה ועם קבלת הרשימות, תעניק העירייה את ההנחה לזכאים באופן אוטומטי ותעדכן את העסקים על כך בכתב.

לקבלת מידע נוסף אודות התהליך לחצו כאן

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מהפכה במגרשי הספורט בקריית ביאליק

מועצת העיר קריית ביאליק אישרה בישיבתה האחרונה מיום 21.7.2021, תקציב של 1.5 מיליון שקלים להקמת מגרשי קטרגל מדשא סינתטי בכל שכונות העיר. במסגרת הפרויקט יוקמו

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות