06.05.2021

יום חמישי

באדיבות אברהם קליין

השופט החיפאי אברהם קליין השתתף בכתיבת ספר ספורט מהגדולים בהיסטוריה

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

הספר המתאר את המשחק הבלתי נשכח בין  איטליה לברזיל 2:3, משתתפים כמרואיינים כל השחקנים משתי הקבוצות הנמצאים בחיים, וקליין ששפט בו, הפך לבסט-סלר בבריטניה

השופט הכדורגל החיפאי הבינלאומי לשעבר, אברהם קליין, התכבד בכתיבת פתיחת הספר "ברזיל 1982", הנחשב לאחד הספרים הטובים שנכתבו על ספורט. הספר, פרי עטו של הסופר האנגלי סטיוארט הורפילד, עוסק בקורות משחק אחד, מכל ההיבטים שלו,  בין איטליה לברזיל,  2:3, בשלב רבע הגמר  במונדיאל בספרד, שרבים טוענים כי היה הטוב בהיסטוריה של הכדורגל.

באדיבות אברהם קליין

 אברהם קליין היה האיש ששפט במשחק יוצא הדופן, שבו הפתיעה איטליה את ברזיל המצוינת, בזכות שלישייה של פאולי רוסי ז"ל שנפטר לפני זמן לא רב. הייחוד של הספר בהשוואה לספרים אחרים, והפך לבסט-סלר, היה בכך שהסופר יצר קשר עם כל המשתתפים במשחק הזה החיים כיום, וכמובן עם אברהם קליין.

בספר הרעיפו לא מעט שחקנים על שיפוטו של קליין, שהגיב ל"כרמליסט":: "אני לא יודע במה הייתי כל כך טוב"…

באדיבות אברהם קליין

הסופר, הורפילד, מתאר את הרקע לרעיון לספר. "הייתי בן 10 כשהמשחק שוחק. ברחתי עם אחרים מבית-הספר כדי לצפות במשחק ואני אסיר תודה לאמי שאפשרה לי לצפות. המשחק הזה עיצב את החיים שלי, וגמרתי אומר שכאשר אגדל אכתוב ספר על המשחק".

יצויין, כי המהדורה הראשונה של הספר כבר אזלה בבריטניה. קשרה המעולה של ברזיל, זיקו,  אמר בספר: "למרות שהפסדנו, אני נהנה עד היום מכך שאנשים מזכירים לי שהיה זה אחד המשחק הגדולים בהיסטוריה". 

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

15 חודשי מאסר למטפלת המתעללת

מנהלת המרכז לליווי ילדים נפגעי עבירה במועצה לשלום הילד, עו״ד ועו״ס לירון אשל על גז"ד שהטיל בית המשפט המחוזי בחיפה על המטפלת שהורשעה ב-15 מקרים של

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות