02.07.2022

שבת

קורונה כפולה: אחיות תאומות מחסנות נגד הקורונה

התאומות הזהות קטיה קגנובה ודריה שיבקו הן גם אחיות מחסנות קורונה במוקדי החיסונים של כללית בחיפה

"איזה מזל יש לי, חיסנת אותי לפני שלושה שבועות ועכשיו את שוב כאן ומחסנת אותי בחיסון השני" כך הגיבה היום בהפתעה מטופלת שהגיעה לקבל את חיסון השני במוקד הגדול של כללית במרכז רפואי לין, כאשר התיישבה לקבל חיסון מידי האחות דריה שיבקו. היא הופתעה מאד לשמוע מדריה שככל הנראה היא טועה, כי היא הצטרפה למבצע החיסונים מאוחר יותר וטרם חלפו מאז 21 יום. קרוב לודאי, הסבירה למטופלת המופתעת, שאת מחליפה אותי בתאומה שלי, שגם היא אחות בכללית ושמה קטיה קגנובה שהחלה לחסן מיד בתחילת מבצע החיסונים.

האחיות במקצוען, שהן תאומות זהות, רגילות לבלבול שהן יוצרות בין מטופלים, מה עוד ששתיהן גם אחיות במחלקות עיניים: קטיה במרכז לבריאות העין בלין ודריה במרפאה היועצת של כללית במגדל ארמון. הן רגילות לחלוק חוויות והתנסויות, כך גם כשעלו ארצה החליטו שתיהן על הסבה מקצועית מחינוך לסיעוד. 

קטיה החלה לחסן כנגד קורונה כבר בתחילת המבצע וכשדריה שמעה ממנה איזה סיפוק אדיר יש בכך, החליטה גם היא להצטרף לצוות המחסן והודרכה על ידי קטיה. הן ממשיכות לעבוד כאחיות במחלקה ובדרך כלל מחסנות בסופי שבוע. "אין יותר מפגשי סופ"ש" הן צוחקות. "חשוב יותר לחסן. אנחנו מרגישות שזכינו לקחת חלק במשהו חשוב, גדול ומשמעותי. זה מרגש לדעת שבכל זריקה כזו אנחנו תורמות לאפשרות שנצא מהמצב הקשה הזה. בעבורנו זו ממש גאווה להיות כאן בישראל ולהרגיש חלק ממדינה מובילה. הכי מרגש זה כאשר יש ממש דמעות בעיני מתחסנים ולא מכאב, אלא משמחה ותקווה שיוכלו לחזור לחיים רגילים, לצאת מהבית, לחבק את הנכדים או הנינים".

איתן גונטר

איתן גונטר

כתב מערכת כרמליסט

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות