13.04.2021

יום שלישי

(צילום: אולגה ריבק וד"ר יניב לוי רשות הטבע והגנים

צפו בתיעוד המרגש מלב הים מול חוף מכמורת

שני צבי ים צעירים שנפגעו מפסולת פלסטיק בים שוחררו חזרה לטבע לאחר טיפול במרכז להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים

רגע מרגש ומיוחד נרשם בלב הים כאשר שני צבי ים חומים צעירים, שנפגעו מפסולת פלסטיק, שוחררו חזרה לטבע לאחר שיקום ממושך במרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים.השניים שוחררו אתמול מול חוף מכמורת מסירה בלב הים בשיתוף עם תלמידי ותלמידות בית הספר מבואות ים.צב אחד, שזכה לשם לוויתן, נמצא על ידי עובדי אסדת לוויתן בלב הים (השמות ניתנים לצבים על ידי אלו שמצאו אותם) , כשהוא צף על פני המים באופן לא טבעי ומסובך כולו בשק פלסטיק שנכרך על גופו.

מציאת הצב הפגוע דווחה לרשות הטבע ובעקבות זאת חבר לעובדי האסדה אלון פן, פקח היחידה הימית של רשות הטבע והגנים, שפינה אותו להמשך טיפול במרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים. הצב השני, דוד שמו, נמצא גם הוא מסובך כולו בפסולת פלסטיק בלב הים מול שמורת הטבע גדור על ידי דוד יוספיאן, תושב האזור, שדיווח על כך מיד למוקד רשות הטבע והגנים.שני הצבים זכו לטיפול מסור ומקצועי על ידי צוות המרכז הארצי להצלת צבי ים ועם שיקומם והתאוששותם במשך מספר חודשים שבו כאמור חזרה לטבע הפתוח.במרכז הארצי להצלת צבי ים מציינים כי כאשר מוצאים צב ים מסובך ברשת/חבלים/שק פלסטיק אסור לשחרר את הפסולת מהצב באופן עצמאי ואסור להחזיר את הצב חזרה לים.

שחרור של הפסולת לבד עלול לגרום לנזק חמור עוד יותר  וחייב להתבצע ע"י איש מקצוע מוסמך במרכז להצלת צבי ים.במרכז מסבירים כי, "ההסתבכות בפסולת פלסטיק יכולה לגרום לחסם ולנמק בגפה, ולהצטברות של רעלים וחיידקים. כל עוד החסם חונק את הגפה, הרעלים נשארים בה. אם משחררים את החסימה בצורה לא מבוקרת, הרעלים מתפשטים אל תוך הגוף ועלולים להרוג את הצב. שחרור מבוקר מהשק תוך כדי מתן טיפול רפואי, נועד למנוע את ההרעלה. כמו כן, הצבים הצעירים האלה מותשים לאחר מאבק בשק שאליו הם קשורים ורזים מאוד כי לא יכלו לאכול כראוי, ולכן שחרור שלהם ישר חזרה לים עלול להסתיים במותם מתשישות ומצב גופני ירוד".ברשות הטבע והגנים מבקשים מהציבור לגלות ערנות לצבי ים פצועים ופגועים בחופים ובלב הים ולדווח על כך בהקדם למוקד הרשות שמספרו 3639* לקבלת הנחיות כיצד לנהוג.

צבי הים מהמרכז להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים ועד רגע השחרור המרגש בלב הים (צילום: אולגה ריבק וד"ר יניב לוי רשות הטבע והגנים)
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

ישראל חוגגת עצמאות עם הטבע והמורשת

רשות הטבע והגנים: "נערכים לקליטת למעלה כ-200 אלף מטיילים ביום העצמאות" רשות הטבע והגנים מודיעה היום כי ביום עצמאות הקרוב צפויים לטייל בשמורות הטבע והגנים

חדשות היום

מתנ"ס הדר עובר לניהול החברה למתנ"סים

ניהול המתנ"ס ע"י החברה הממשלתית יאפשר לתושבי שכונת הדר ליהנות משירותים קהילתיים איכותיים ומגוונים יותר בכל שכבות הגיל ותביא לחסכון משמעותי בעלויות התפעול שיופנו להרחבת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות