05.08.2021

יום חמישי

פרופ' ברהום. צילום באדיבות עמותת הידידים

פתיחת מערכת החינוך ללא בקרה ובדיקות קורונה היא טעות קשה

כך טוען מנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום, החבר בוועדה מייעצת למנכ"ל משרד הבריאות. פרופ' ברהום משוכנע שהדבר יביא לעלייה מואצת בהתפשטות הקורונה בקהילה, וכי כולנו עוד נתגעגע לגל השני

"אם הציבור ימשיך להתנהל בצורה חסרת אחריות ומערכת החינוך תיפתח ללא בקרה ובדיקות קורונה פעם בשבוע עבור מורים ותלמידים, הדבר יביא לנזק גדול. הגל השלישי נמצא מעבר לפינה, ובעוד חודש-חודש וחצי נראה את תוצאותיו במחלקות הקורונה במרכז הרפואי שלנו". כך, במילים קשות אלו, מביע מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, פרופ' מסעד ברהום, את חששו הגדול לקראת העתיד לבוא.יצוין כי פרופ' ברהום הינו חבר בוועדה מייעצת למנכ"ל משרד הבריאות למיגור התפשטות הקורונה במגזר הערבי, שם ניכרת בתקופה האחרונה עלייה משמעותית בתחלואה, בעיקר בכפרים בגליל, שחלקם שוכנים סמוך למרכז הרפואי שבנהריה.לדברי פרופ' ברהום, אחד הדברים שהיו עשויים להקל על מצב התחלואה היה הטלת קנסות כבדים, בשווי עשרות אלפי שקלים, על מתכנני חתונות, שם יש התקהלויות אסורות, אלא שבקבינט הקורונה הוחלט שלא לעשות זאת.

"כחבר בוועדה המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות סברתי, יחד עם רבים מחבריי לוועדה, כי הטלת קנסות בסך 5,000 שקל לא יגרמו להרתעה, וכי מדובר בלעג לרש. כשמדובר ב-50,000 שקל, אותו אדם יחשוב פעמיים. לצערי, הצעתי לא התקבלה ואני סבור שזו טעות. אי אפשר לבוא כל הזמן בטענות לגורמי האכיפה, מכיוון שהמשטרה לא יכולה לרדוף אחרי כל חתונה.

אין ספק שצריך לפתוח חנויות ולהתפרנס, אבל הדבר הבסיסי הוא שכל אחד יהיה אחראי ויחשוב על עצמו ומשפחתו. אנשים חוזרים ממדינות אדומות כמו טורקיה, נכנסים ויוצאים משטחי הרשות הפלסטינית. זה מתכון לקטסטרופה".פרופ' ברהום משוכנע, כי הגל השלישי נמצא מעבר לפינה, והוא יהיה קשה במיוחד, בין השאר בשל השילוב שבין עונת החורף, שמביאה איתה מקרי שפעת רבים מדי שנה, ובין חולי הקורונה. "אנו ממשיכים לראות התכנסויות, חתונות במגזר הערבי וזלזול מצד התושבים. כבר אין הקפדה על חבישת מסכות או ריחוק חברתי", מתריע פרופ' ברהום, המדגיש כי מדובר בסימפטום שמייצג את החברה הישראלית כולה, יהודים וערבים גם יחד.הטעות הקשה ביותר, לדבריו, היא פתיחת מערכת החינוך ללא בקרה. "זה לא נכון לפתוח את בתי הספר מבלי לבצע בקרה ולנהל משטר בדיקות סדור ורציני.

מדי שבוע יש לערוך בדיקות מטושים הן למורים והן בדיקות מדגמיות לתלמידים, באישור הוריהם. בכל מקום בעולם בו נפתחה מערכת החינוך, הוכח שהילדים היו מאיצי הדבקה והפצה של הווירוס".לסיכום מתריע פרופ' ברהום: "אמנם כרגע יש שקט יחסי ורמת התחלואה במדינה נמוכה, אבל ברגע שהיא תעלה – ואין לי ספק שהיא תעלה – זה יהיה כמו אש בשדה קוצים".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

אורחים במסעדת ה-BP חיפה

מסעדת ה-BP המיתולוגית במפרץ חיפה אירחה השבוע את ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד המרכזי להנהגת הליכוד לאחר עידן נתניהו. בנוסף, היום התארח במסעדה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות