18.04.2021

יום ראשון

אילוסטרציה: PIXABAY

כניסת השבת:4:04 | יציאת שבת: 6:13

פרשת תצוה – פורים משולש

למען תספר:

צריך לזכור בפורים לא רק את הנס של המן, אלא גם את הניסים שהיו בימינו כמו "מלחמת המפרץ" שהתחילה ב- ב' שבט והסתיממה בפורים. כשהיא התחילה האדמור מליובאוויטש זצ"ל אמר שהיא תסתיים בפורים, והיו שאמרו:הרבי אומר שהיא תסתיים בפורים. איך אפשר דבר כזה? הרי מלחמה נמשכת שנים אבל הוא אמר ככה. שאלו גם את רבי ינון חורי, זצל עלזה ואמר אותו דבר שהמלחמה תסתיים בפורים. והיה לידו הרב עמאר והרב בוארון יבדלו לחיים ארוכים ורשמו אתזה, והנה בליל פורים היו שאלות על המלחמה אם באמצע קריאת המכילה בליל פורים שומעים אזעקה וצריכים להיכנס לחדר אטום, אחר כך מה יעשו? האם יחזרו על המגילה מההתחלה או לא? אם שהו כדי לגמור את כולה וכו..? ו

כל מיני שאלות בזה, ובאמת בליל פורים לא היה כלום. ובבוקר יום פורים בשעה שבע הסתיימה המלחמה.? איך זה יכול להיות? בפורים אומרים את המזמור "למנצח על אילת השחר" כי הוא מיועד לפורים אבל הפסוקים שם : “למנצח על הילת השחר מזמור לדוד", “אלי אלי למה עזבתני רחוק מישועתי דברי שאגתי" אלוקי אקרא יומם ולא תענה ולילה ולא דמיה לי" “ואתה קדוש יושב תהילות ישראל" בך בטחן אבותינו בטחו ותפלטימו" “אליך זעקו ונמלטו" בך בטחו ולא בושו" כולם הולכים על מלחמת המפרץ  "אלי אלי למה עזבתני? -מאז שהתחילה המלחמה עד שהסתיימה בפורים זה ארבעים ואחד לילות שזה גימטריה "אלי" ואז היה נראה כאילו שהקדוש ברוך הוא חס ושלום עוזב אותנו, כי באמצע הלילה היינן נכנסים לחדר אטום ונראה כאילו "רחוק מישועתי דברי שאגתי" והפסוק אומר: “אלוקי אקרא יומם ולא תענה"- ביום אנחנו קוראים אליך ואילו בלילה רוצים לישון רבל "ולילה לא דומיה לי" -אין שקט בלילה וכל רגע יש אזעקה ואז קמים ולובשים מסיכות. ואנחנו לא יכולים לישון אבל המשורר של התהילים אומר שזה לא נכון כי " ואתה קדוש חןשב תהילות ישראל" – אתה שומע את התהילים של ישראל "בך בטחו אבותינו"- בדורות קדם "בטחו ותפלטימו" ואחר כך ממשיך: “אליך זעקו ונמלטו" -שאם היו להם כאבים זעקו ונמלטו אליך ולא לחדר האטום אלא אליך איך אמר רבי שלמה בן גבירול "אברח ממך -אליך ואתכסה מחמתך בצילך:

הפסוק ממשיך " בך בטחו ולא בושו" מה זה "בושו"? שני פרושים בזה: פרוש אחד שאז היו באמריקה שני "בוש" הראשון והשני ואבותינו לא בטחו בשום "בוש" אלא בך וזה לא " בושו" פרוש  שני המילה הזאת "בושו" גימטריה פטריוט כלומר בך בטחו ולא בפטריוט הזה הכל כתוב בתורה רק תפתח את העיניים ותראה אתזה.

הרב שמעון שטרית

הרב שמעון שטרית

רב בית כנסת הבבא סאלי ומרצה שיעורי תורה בוגרים ונוער

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות