24.06.2021

יום חמישי

קרדיט: deror avi https://bit.ly/3p1bowx

פרשת בהעלותך

כניסת שבת : 19:04   יציאת שבת : 20:24

חשוב להבין, שלכל אדם ישנה יכולת להתמודד עם רגשות קשים ולהכיל אותם, כאשר הם מגיעים במינון נמוך. סביר להניח, שאדם שיחווה תסכול בשל תחושת ניצול, למשל, אפילו לאורך זמן – לא יתמוטט כתוצאה מכך. אולם כאשר הרגשות הקשים מגיעים בעוצמה גבוהה – קשה הרבה יותר להתמודד מולם ולהכיל אותם, עד כדי קריסה רגשית.

ובכל זאת, אנשים רבים מעדיפים להשלות את עצמם ולא להתעמת מול הרגשות הקשים שלהם, מסיבה פשוטה מאד: ההתמודדות מול רגש שלילי – כרוכה בקושי ובכאב, ומטבעו, האדם מנסה לברוח מכאב. הוא מעדיף לומר לעצמו: "מחר יהיה טוב יותר", אף על פי שאין כל סיבה הגיונית לכך שבאמת יהיה מחר טוב יותר, מאשר להתעמת כעת עם הכאב הנובע מהתמודדות ישירה עם הרגש הקשה.

אבל האמת היא, כאמור, שהרבה יותר קל להתעמת עם רגש קשה במינון נמוך, על בסיס יומיומי. כדי להתמודד מול הרגש, כדי לנטרל את השפעתו ו"לפתור" אותו – לא נדרש מהאדם הרבה… נדרש ממנו רק להביט לרגש בעיניים, להיות מודע אליו ולא לפחד ממנו. זה עלול לכאוב במידת מה, אבל רמת הכאב תהיה כזו שהאדם יכול להתמודד עמה.

הרב שמעון שטרית

הרב שמעון שטרית

רב בית כנסת הבבא סאלי ומרצה שיעורי תורה בוגרים ונוער

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
isabella

שמי איזבלה אית'ן, טופס, תל אביב יפו לאחר 12 שנות נישואים, בעלי ואני הסתכסכנו בצורה כזו או אחרת עד שלבסוף עזב אותי ועברנו לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו והילדים שלי חשבו שלעולם לא יראו את אבא שלהם יותר. ניסיתי להיות חזק רק לילדים אבל לא הצלחתי לשלוט בכאבים שמייסרים את ליבי, לבי התמלא צער וכאבים כי הייתי ממש מאוהב בבעלי. כל יום ולילה אני חושב עליו ומאחל תמיד שהוא יחזור אליי, הייתי ממש נסער ונזקקתי לעזרה, אז חיפשתי עזרה באינטרנט ונתקלתי באתר שהציע לד"ר אלאבה לעזור לאקס שלי לחזור במהירות . אז הרגשתי שאני צריך לנסות אותו. יצרתי איתו קשר והוא אמר לי מה לעשות ועשיתי את זה ואז הוא עשה לי כישוף אהבה. 48 שעות אחר כך בעלי באמת התקשר אליי ואמר לי שהוא כל כך מתגעגע אליי והילדים, כל כך מדהים !! אז ככה הוא חזר באותו יום, עם המון אהבה ושמחה, והוא התנצל על הטעות שלו והכאב שהוא גרם לי ולילדים. הנישואים שלנו היו חזקים מבעבר, הכל בזכות ד"ר אלאבה. הוא כל כך עוצמתי והחלטתי לשתף את הסיפור שלי באינטרנט שד"ר אלאבה היה מכשף אמיתי ועוצמתי. אני תמיד אתפלל שהוא יחיה הרבה זמן כדי לעזור לילדיו בעת צרה, אם אתה כאן ואתה זקוק ל בחזרה לשעבר או שבעלך עבר לאישה אחרת, אל תבכה יותר, פנה עכשיו לגלגל האיות החזק הזה. הנה דוא"ל יצירת הקשר שלו בכתובת: {[email protected]} או העבר לו WhatsApp דרך איש הקשר שלו למטה +2349039885856 תודה לך ד"ר ALABA.