23.06.2021

יום רביעי

צילום_ משפחת ברגה-בזרה, וילה ברולו

פרסי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-36 חיפה 2020

"לעזוב את גן עדן" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הקולנוע הישראלי התיעודי 

בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-36 חיפה 2020

 הסרט "זו לא קבורה, זו תחיה" זכה בפרס  הסרט הטוב ביותר בתחרות הקולנוע העלילתי הבינלאומי "כרמל" 

מענקי תעשייה לפיתוח וקידום קולנוע ישראלי הוענקו ליוצרים ומפיקים ישראלים

תחרות הקולנוע הישראלי התיעודי

חבר השופטים: איתמר חן (במאי דוקומנטרי), ברק הימן (במאי ומפיק דוקומנטרי), ישראלה שאער מעודד (במאית), טל רבינר (עורכת)

"לעזוב את גן עדן" הוא זוכה פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר, בסך 40,000 ₪

בימוי: עופר פריימן, הפקה: דיויד נוי, יורם עברי

מנימוקי השופטים: "אפוס תיעודי רחב יריעה שמשרטט באנושיות ובמבט אוהב וסקרן את היווצרותו והתפוררותו של חלום אוטופי, פראי ושנוי במחלוקת – קומונה משפחתית בלב יער ברזילאי מרהיב ביופיו. סרט נפלא שצולם, נערך ובוים בכישרון רב אשר אינו מפסיק להפתיע, לרגש ולהאיר שאלות של זהות אישית יהודית וקהילתית תוך שהוא נוגע בנושאים אוניברסליים מרתקים של יחסים משפחתיים, פטריארכליות בעולם מודרני, מתח בין טבע וקדמה ומנעד רחב של השקפות עולם אינדיבידואליסטיות ואקזיסטנציאליסטיות"

ציון לשבח לסרט התיעודי "דבש מר" 

בימוי: אודי קלינסקי ורויטל אורן. הפקה: אודי קלינסקי

מנימוקי השופטים: "התבוננות עדינה ורגישה במאבק הישרדות יומיומי של מגדל דבורים, בעולם שאנחנו, בני האדם, ממשיכים להרוס. במעקב אחרי גיבור הנע בין דבקות במשימה מתוך תחושת שליחות, לבין מסירות למשפחתו שמשלמת את המחיר, מצליח הסרט לייצר השראה לפעולה שבאה מאהבה."

התחרות לקולנוע ישראלי קצר

חבר השופטים: דניאלה נוביץ (צלמת קולנוע וטלוויזיה), בת-אל מוסרי (יוצרת, תסריטאית ושחקנית), אורן גרנר (יוצר קולנוע וטלוויזיה)

פרס לסרט סטודנטים קצר בסך 5,000 ₪ לסרט "גפן"

בימוי: נעם אליס, מקור: ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב

מנימוקי השופטים: "סרט אינטליגנטי ובוגר שבבימוי מבריק ומדויק מצליח להחזיק את הצופה דרוך ופתוח-לב בעת ובעונה אחת; תוך שהוא משרטט את עולמה הפנימי, העמוס והמורכב, של ילדה אמיצה ללא מבוגר אחראי, שייתכן כי אפילו יותר מן הגדולים, יודעת לדבר את שפת האהבה, גם כשאין לה מילים."

ציון לשבח לסרט הסטודנטים הקצר "מכאן ניתן לראות את התצפית" 

בימוי: טל אלקים, מקור: בית הספר סם שפיגל ליצירה קולנועית

מנימוקי השופטים: "פורטרט מרתק וחריף על החברה הישראלית, עולה מתוך התבוננות בטיילת ארמון הנציב בירושלים. באמצעות מבט זה, הסרט פותח צוהר לדמויות ודימויים בעלי עצמה, המשקפים את הכוחות המבעבעים השוכנים בקרבנו."

פרס לסרט עצמאי קצר בסך 5,000 ₪ לסרט "בלתי ניתן לריפוי"

בימוי: סשה טמרין

מנימוקי השופטים: "דרך מסע להר פוג'י ביפן ומבט על הדמויות המנסות ללכוד את מהותו, הסרט מתמרן בקלילות בין הסתמי לנשגב, בין היומיומי לנצחי. התשוקה והחופש שמניעים את היצירה הזו, מעניקים לנו את הזכות לגעת לרגע בחיים רחוקים, שמהדהדים בנו חיפוש עמוק המצוי בכולנו."

ציון לשבח לסרט העצמאי הקצר "פרח הרימון"

בימוי: איתמר אלקלעי

מנימוקי השופטים: "סרט מלא תשוקה ואהבה, על כישלון ההתאמה לדרישת החברה לחיות בזוגיות "נורמטיבית". תסריט פיוטי שכתוב בהתכוונות מרגשת ונוגעת ללב שמניח לעצמו מדי פעם "להתלכלך" ולחרוג מהנרטיב הצפוי."

פרס לסרט אנימציה קצר בסך 5,000 ₪ לסרט "מטען עודף"

בימוי: עינת קשת, מקור: בית הספר לאמנויות הקול והמסך, המכללה האקדמית ספיר

מנימוקי השופטים: "סרט עדין ועמוק שמצליח בעושר מרכיביו, לספר באופן מדויק ונוגע ללב, סיפור על מערכת יחסים טעונה ומורכבת ומוביל את הצופה צעד-צעד דרך כאבי הגדילה, עד לרגע המתוק של ההתבגרות."

ציון לשבח לסרט האנימציה הקצר "6:6"

בימוי: יהלי הרבט

מנימוקי השופטים: "במיומנות סגנונית רבה, הסרט נושא אותנו בזרם אסוציאטיבי הנובע מתוך רגע אחד של כאב וגעגוע, שטמון בנבכי הזיכרון והתודעה."

תחרות כרמל לקולנוע בינלאומי

חבר השופטים: יו"ר: מוחסן מח'מלבאף (איראן-במאי, תסריטאי ומפיק), מריאטה רייזנביק (הולנד- מנהלת שותפה, פסטיבל הסרטים הבינ"ל, ברלין), יאיר רוה  (ישראל – מבקר קולנוע ותסריטאי),  הגר בן אשר (ישראל – במאית, תסריטאית ושחקנית), אלסנדרו ראחה (מייסד ומנהל Festival Scope), עילית זקצר  (ישראל -במאית ותסריטאית), יובאן מריאנוביץ' (מנהל אירועי התעשייה פסטיבל סרייבו) 

פרס כרמל לסרט הטוב ביותר – "זו לא קבורה, זו תחיה"

במאי: למהאנג ג'רמיה מוזסה, לסוטו, דרום אפריקה, איטליה 2019

מנימוקי השופטים: "סרט פיוטי זה, הדהים אותנו בשימוש המרהיב שהוא עושה בדימויים חזותיים, מילים וצלילים – זהו  אחד משיאי הקולנוע האפריקני. סיפורה של אישה הלוחמת מלחמה חסרת סיכוי כנגד השלטונות כדי להציל את כפרה, זהו סיפור התבגרות, אך כזה העוסק בגיל מבוגר. החזון המקורי של הסרט כישף אותנו ונגע בנו עמוקות."

ציון לשבח לסרט "דאו. נטאשה" 

במאים: איליה חרז'נובסקי, יקטרינה ארטל, גרמניה, אוקראינה, בריטניה, רוסיה 2020

מנימוקי השופטים: "דאו. נטשה הוא חלק מניסוי קולנועי פרוע, אשר יוצא לחקור את טבעו המתפתח של האדם כשהוא נאלץ לחיות תחת השלטון הסובייטי. התוצאה הינה עוצמתית במיוחד. הסרט מציע תובנות עמוקות לגבי דמויותיו הנאבקות לשמור על העצמי שלהן גם תחת משטר של דיכוי כבד. זהו סרט מחוספס וחסר רחמים. עבודת המשחק בסרט הינה מלאכת מחשבת והשפה הקולנועית מגוללת במיומנות את הסיפור ומכתיבה את הטון הריאליסטי שלו."

מענקי אירועי התעשיה לפיתוח וקידום קולנוע ישראלי 

מענקי תעשיה בשווי למעלה מ- 130,000 ש"ח חולקו בפסטיבל הסרטים הבינ"ל ה-36, חיפה 

סינמרקט 10, חיפה – עבודה בתהליך

מענק מעבדת הפוסט רפבליק גרמניה לשירותי פוסט דיגיטליים בשווי 20,000 יורו

לסרט ״ סינמה סבאיא" – בימוי ותסריט: אורית פוקס רותם, הפקה: גרין הפקות

שופטים: אירנה שאוקובסקה (נציגת פולין לקרן האירופית יורימאג' ומפיקה, אולפני תור), ינייה קראלג' (צרפת- מפיקה, חברת קינואלקטרון), מייקל רויטר (גרמניה- מפיק, מנכ"ל מעבדת הפוסט רפבליק).

מנימוקי השופטים: "הסרט מציג קבוצה של נשים מרקעים שונים אשר מספרות כל אחת בדרכה, את סיפורן האישי באמצעות עשייה קולנועית. שילוב ייחודי של פעולה מבוימת ומציאות, שחקנים ולא-שחקנים. מהול בהומור ומצליח לתפוס את העימותים התרבותיים הבין-דוריים הבוערים ביותר."

כנס הפיצ'ינג הבינלאומי ה-17

מענק עידוד פיתוח של קרן הקולנוע הישראלי, לסרט "הפוכות" של בת אל מוסרי, בימוי: לי גילת, מפיק: אביב בן שלוש, זואה הפקות.

מנימוקי השופטים: "הסרט בולט בייחודו ומציג את המרכיבים הנדרשים לדרמה מסקרנת ומורכבת.  הפרויקט הוצג באנרגיה ומחויבות, ואין לנו ספק שזה יהיה סרט חשוב ומיוחד."

מענק חדר אונליין לעריכת טריילר של אופוס הפקות לסרט "המעברים" של ריטה בורודיאנסקי, מפיקים :שמיים/ענני תוכן והפקה, מפיקה אסנת סרגה.

מענק עריכת סאונד לטריילר של ג'אנגלסאונד לסרט "בורדל טוטאל" תסריט: רועי אסף ועומרי ואן אסן, בימוי: רועי אסף, מפיק: קובי מזרחי, קובי מזרחי הפקות.

שופטים: מייקל קון, מפיק בריטי ("להיות ג'ון מלקוביץ"), קלודייה טרונייר (מנהלת תוכניות בטלוויזיה הגרמנית (ZDF, המפיקה הפולניה אווה פושינסקה ("אידה", "אהבה בימים קרים"), גידה מיקלבוסט (עורכת אירועי תעשיה, פסטיבל הסרטים נורבגיה), פרנסואה יון (מפיק ומפיץ סרטים, צרפת).

פיצ'ינג סרטי סטודנטים ה-6

הסרט הזוכה במענק קרן גשר לקולנוע רב תרבותי בסך 23,000 ש"ח 

"החרא הזה ממשיך לגדול" – סרטם של ערן לוזון, מיכאל נגרי, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, המחלקה לאמנויות המסך

מענק אופוס הפקות לסרט "חייה ומותה של אנה ליזה" – סרטו של יפתח אילוז, מנשר לאמנות

מענק עריכת סאונד באדיבות ג'אנגל סאונד לסרט "שלג אדום"- סרטו של יונתן דומוש, מכללת ספיר

מענקי עריכת תסריט שנוספו בישיבת השופטים, הוענקו לסרטים:  

קולנוע עלמה  –  סרטה של שקד קציר,  המדרשה לאמנות בית ברל

אלברט  –  סרטה של נטע עמירם, מנשר לאמנות

שופטים: דגנית אטיאס-ג'יג'י, מנהלת הפקות מקור דרמה "יס", עלמה גניהר, יוצרת תסריטאית, יוסי מדמוני, יוצר, תסריטאי ובמאי, גיא עפרן, יוצר ובמאי, לקטור ראשי קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, יואב רועה, יוצר מפיק, גם סרטים.

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה, מתקיים בתמיכת עיריית חיפה והמועצה הישראלית לקולנוע-משרד התרבות והספורט.

הפסטיבל מופק ע"י אתו"ס – החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות