21.06.2021

יום שני

פרסום זה הוא הראשון בו נעשה שימוש במידע המשלב בין נתוני הנפגעים בתאונות על פי דיווחי המשטרה לנתוני בתי החולים. כלל הנתונים מועברים ללמ"ס, שמטייבת את נתוני הפצועים בתאונות דרכים באמצעות נתוני בתי החולים, כפי שנאספים ומעובדים על ידי מכון גרטנר. מאגר זה מאפשר לרלב"ד להציג תמונה מלאה ומדויקת יותר מבעבר, ומציב את מדינת ישראל בחזית המחקר בתחום הבטיחות בדרכים. בשל שינוי זה, הוגבל טווח הזמן המוצג בפרסום לשנים 2019- 2013.  

לדברי מנכ"לית הרלב"ד, תא"ל (מיל') רחלי טבת ויזל: "הרלב"ד מפרסמת היום את ספר המגמות לשנים 2019-2013, המציין גם את פתיחת שבוע הבטיחות הלאומי בישראל. כפי שניתן לראות בספר, בשנים 2013 – 2019 נראו מספר מגמות שיפור בבטיחות בדרכים בישראל: הסיכון ביחס לנסועה של כלי רכב פרטיים ושל משאיות ירד במידה ניכרת,  וכן חלה ירידה עקבית בהיפגעות ילדים עד גיל 14. השנתיים האחרונות התאפיינו גם בירידה ניכרת בהיפגעות בני 65 ומעלה.
בה בעת, נראו גם כמה מגמות שליליות: חלה עלייה ניכרת בנסועה הכוללת, התורמת לחשיפה לתאונות, ועלה גם מספר רוכבי האופנוע שנפגעו. בשנים האחרונות התאפיינו גם בעלייה מדאיגה במספר תאונות הדרכים החמורות בקרב רוכבי כלים זעירים, יחד עם העלייה המהירה בשימוש בכלים אלו בישראל.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

בקיץ הזה תלבשו קק"ל

היום התחילה רשמית עונת הקיץ ועונת הטיולים כבר בעיצומהלכבוד החופש הגדול והקיץ שכבר פה קרן קימת לישראל מציעה לציבור הרחב  מגוון פעילויות מיוחדות בפריסה ארצית

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות