04.12.2021

שבת

פרופ' ברהום (משמאל) מעניק מגן הוקרה לפרופ' שאשא בכנס נהריה על רפואה ושואה, מאי 2021 צילום: רוני אלברט

פרופ' שאול שאשא, ששימש מנהל המרכז הרפואי לגליל במשך 20 שנה, הלך הלילה לעולמו, לאחר שהיה מאושפז בשבוע האחרון ביחידה לטיפול נמרץ לב, והוא בן 82

פרופ' שאשא החל את עבודתו במרכז הרפואי שבנהריה בשנת 1969, כמתמחה ברפואה פנימית. בהמשך התמחה בנפרולוגיה והקים את היחידה למחלות כליה, אשר בראשה עמד ושבהמשך הפכה למחלקה הנפרולוגית.

פרופ' שאשא שימש מנהל המרכז הרפואי בין השנים 1987 עד 2006, אז פרש לגמלאות.

בחודש מאי האחרון עוד הספיק להשתתף במרכז הרפואי בכנס נהריה לרפואה ושואה, כנס אותו ייסד ואשר בראשו עמד ב-21 השנים האחרונות.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום: "הבוקר נפרד המרכז הרפואי לגליל ממנהיג שכמותו נדיר לפגוש. איבדתי חבר קרוב ומשפחתו נפרדת בכאב מאיש שאין מספיק מילים כדי לתאר את עוצמתו, רוחו ורוחב ליבו. המרכז הרפואי כולו מרכין ראשו בצער ובדמעה עם לכתו".

כמו כן הוסיף פרופ' ברהום, כי פרופ' שאשא היה אחד מעמודי התווך של הגליל, איש חזון ומעשה, שעיצב בשתי ידיו חלק גדול מהמציאות הקיימת היום במערכת הבריאות בגליל.
יהי זכרו ברוך.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות