30.07.2021

יום שישי

צילום: דוברות מועצת בנימינה- גבעת עדה

פרופסור נחמן אש ביקר במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה: מנהיגות זה שם המשחק, כל הכבוד לכם על ההשתלטות ועל ניהול האירוע

ראש המועצה איתי ויסברג: אנו מבקשים לקדם אצלנו מבצע חיסונים לבני 12 ומעלה.

פרופסור נחמן אש ראש תכנית "מגן ישראל" ערך היום ביקור במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה, יחד עם נציגי משרד הבריאות, פיקוד העורף ומשטרת ישראל. הרקע לביקור הוא אירוע התפרצות הקורונה ברשות לפני כ 10 ימים.

בתחילת הביקור תיאר ראש המועצה איתי ויסברג את השתלשלות האירועים מהרגע בו התגלה המאומת הראשון לקורונה בתאריך 15/6, את קצב ההדבקה הגבוה של הימים הראשונים ואת הפעולות המידיות שנקטה הרשות:

"כיום 77% מהמאומתים הם תלמידי בית ספר. הנתונים הראו את מיקוד ההתפרצות בבית הספר, קיבלנו החלטות מידיות של סגירת בית הספר העל יסודי, חבישת מסכות וקיום מבצע בדיקות נרחב מדי יום. ההיענות של התושבים ושיתוף הפעולה שלהם מנע אפשרות של הטלת סגר עלינו. ההמלצות שלי לרשויות אחרות שייתקלו בסיטואציה דומה: קבלו החלטות מהירות, הקפידו על בידודים ובצעו בדיקות נרחבות למיפוי מהיר של ההתפרצות.

צילום: דוברות מועצת בנימינה- גבעת עדה

כדי שהשלטון המקומי יוכל לנהל אירוע כזה כהלכה, עליו לקבל סמכויות מהשלטון המרכזי ואני שמח על הגיבוי שניתן לנו במקרה הזה ועל שיתוף הפעולה ההדוק עם משרדי הבריאות והחינוך".

ד"ר אחמד כבהא רופא הנפה מטעם לשכת הבריאות הציג את סיכום נתוני התחלואה בבנימינה וגבעת עדה בפילוח גילאי המאומתים, מגדרם והתסמינים מהם סבלו. ד"ר כבהא הדגיש כי יש "להמשיך לשמור על התנהגות זהירה כי הזן ההודי חמקמק ומדבק, ולעודד חיסונים לילדים מגיל 12 ומעלה"

נציגי פיקוד העורף ומשרד הבריאות שנכחו בפגישה שיבחו את שיתוף הפעולה ההדוק עם המועצה ועם החוקרת האפדימיולגית מטעמה – רוית סימון. מפקד יחידת הקישור לרשות מטעם פיקוד העורף, סא"ל שמעון ביטון, אמר : "זה יתרון גדול שהחוקרת האפידמיולוגית היא מתוך הרשות, מכירה את התושבים והאירועים.  צריך להחזיר את דרך הפעולה הזו ופועלה של רוית סימון החוקרת של המועצה הוא הדוגמה הכי טובה לכך".

פרופסור אש סיכם את הביקור:

" יש הערכה רבה לפעולות שנקטתם. אני מאמין בגישה המאפשרת לרשות לנהל את האירוע והגישה הזו הוכיחה את עצמה בבנימינה ובגבעת עדה. הזן ההודי הוא הנפוץ כרגע בישראל והמאפיין העיקרי שלו שהוא מדבק מאוד. מנהיגות זה שם המשחק באירועים מאין אלו, כל הכבוד לכם על ההשתלטות ועל ניהול האירוע".

בסיום בירכו הנוכחים את פרופסור אש על בחירתו לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות הודעה שהגיעה במהלך הפגישה.

צילום: דוברות מועצת בנימינה- גבעת עדה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הבלאגן ברחוב הסייפן – עקיצה ב 54 שניות

אפילו חיפאים ותיקים ומנוסים ייאלצו להודות במבוכה שאינם יודעים היכן ממוקם רחוב סייפן. מדובר ברחוב קטן ושליו ללא מוצא באורך כולל של כ200 מטר, הממוקם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות