18.05.2022

יום רביעי

אור לניצול צילום: דוברות מועצה אזורית חוף הכרמל

פרויקט ייחודי וארוך טווח במועצה האזורית חוף הכרמל עם שורדי ושורדות השואה

פרויקט "אור לניצול" הינו תהליך קהילתי חברתי בהובלת נערים ונערות, יחד עם רכזי ורכזות הנוער, המתקיים לאורך כל השנה בכל יישובי המועצה האזורית חוף הכרמל

ביוזמה של מחלקת הילדים והנוער ומתוך רצון לקיים תהליך חברתי קהילתי ארוך טווח בין הנוער החוף כרמלי לשורדי השואה/ותיקי היישוב, הוחלט כי השכבה בוגרת תלווה לאורך השנה ביישוב שלה, את שורדי השואה – ותיקי היישוב.

מתוך מחשבה תלת שנתית, בחרו חניכי שכבת י' להוביל את הפרויקט עד סיום יב'.

אור לניצול צילום: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל

עד כה נערכו שלושה מפגשים:

במפגש הראשון חגגו והדליקו יחד נרות חנוכה תוך קיום אירועים פנים יישוביים.

במפגש השני נפגשו הנערים עם השורדים וחקרו את ההיסטוריה האישית שלהם כשורדי שואה וכמקימי הישובים בחוף הכרמל.

במפגש השלישי חולקו תעודות הוקרה עם שי לכל שורד שואה.

הפרויקט יצר שיתופי פעולה כלל מחלקתיים בין מחלקת הילדים והנוער עם האגף לשירותים קהילתיים חברתיים ועם מחלקת תרבות בקהילה "חופים" ומתוך כך, הפרויקט מתקיים בצורה רגישה ומכבדת.

מוניק פרסטנברג ודוד טמיר מוותיקי עין הוד. היא נולדה בצרפת בשנת 1944 וזוכרת שאביה היה במחנה ריכוז. מוניק גדלה בבלגיה וכשעלתה לישראל הגיעה עם משפחתה לעין הוד. דוד נולד בשנת 1936 ובהיותו בן 6, נשלח ע"י הוריו לכפר קטן בו גידלה אותו משפחה בחווה בין השנים 1942 ועד 1945.
לדבריהם: "המפגשים עם בני הנוער מאד נחמדים וטובים. הנערים מנומסים ומתייחסים באדיבות. תודה לכם על יצירת התכנים, על העיניין שאתם מוסיפים לנו ועל כל המתנות".

בנוסף, הנוער מקיים השנה מפגשי "זיכרון בסלון" במועדוני הנוער, תוך נתינת מקום המאפשר לשורדי השואה מפגש משמעותי וחשוב הן לנוער והן לתושבי חוף הכרמל.

ליאור ממן מנהל מחלקת הילדים והנוער אמר: " זהו פרוייקט משמעותי אותו יזמנו מתוך מחשבה על הקשר הבין דורי ועל הנחיצות בתמיכה הדדית."

אסיף איזק, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל: "אני גאה ביוזמה ובביצוע של פרויקט מרגש וערכי זה שנוצר מתוך מחשבה של הנוער שלנו על הדור ששרד את השואה ואשר הוביל את הקמת יישובי חוף הכרמל."

אור לניצול צילום: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הרב הראשי לישראל דוד לאו במוקד זק״א במירון: בשנה שעברה טיפלתם במסירות ב45 מבוגרים וילדים שנהרגו באסון הכבד, מאחל שהשנה לא תהיה לכם עבודה"

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ורב משטרת ישראל הרב רמי ברכיהו, הגיעו לחזק את ידי המתנדבים במוקד זק״א במירון אשר במעלה ההר מירון סמוך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות