21.06.2021

יום שני

קרדיט: דוברות בנימינה-גבעת עדה

פרויקט התייעלות אנרגטית בבנימינה וגבעת עדה יצא לדרך

לאחר תהליך ארוך שכלל מיפוי המושבות, אישורים חריגים של משרדי הפנים והאוצר, בחירת קבלן מבצע, בחירת דגמים וביצוע פיילוט מוצלח במספר רחובות במושבות החל קבלן הביצוע הנבחר של הפרויקט להחליף את גופי התאורה במושבות ונורות ישנות לנורות חסכוניות.

עלות הפרויקט נאמדת ב- 5 מיליון ₪ וההערכות הן שתוך 7 שנים בהן תוחזר ההשקעה יניב הפרויקט חסכון של כ-60% בהוצאות המועצה על תאורת רחובות.

התכנית שיצאה לפועל כוללת את שדרוג מערכת תאורת החוץ במושבות ומעבר מנורות ליבון בזבזניות לנורות חסכוניות בטכנולוגיית LED. בנוסף, במרכזיות התאורה יותקנו שעונים אסטרונומיים, מערכות לעמעום תאורה ומשנקים כל זאת לטובת תפעול יעיל וחסכוני של 2,728 גופי תאורה במושבות.

ראש המועצה איתי ויסברג:

"הפרויקט הושק במסגרת עמידה ביעד הקיימות ארוך הטווח של המועצה וליתר דיוק כמענה ליעד המשנה של התייעלות ירוקה מתמדת בתחומי אנרגיה תחבורה אשפה וסביבה.

זה אחד מהפרויקטים ארוכי הטווח שמקדמת המועצה כגון תכנית מתאר למושבות, תכנית התחדשות עירונית, תכנית 'חינוך בדרך שלנו' ונתיבי תחבורה ירוקים, שפירותיהם יראו שנים קדימה.

גם מבנה המימון של הפרויקט לא מקובל בעולם המוניציפלי שכן כולו מגיע ישירות מהחיסכון אותו הוא מביא לציבור מבלי לרתק משאבים כספיים מקופת ההשקעות של המועצה.

אני רוצה להודות ולהוקיר את עבודתם של מחלקת ההנדסה בראשות אדר' שרון פישמן ושי לדני מנהל מחלקת חשמל, צור אוריון גזבר המועצה וניצן מחנאי גרמן מנכ"לית המועצה"

קרדיט: דוברות בנימינה-גבעת עדה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

בקיץ הזה תלבשו קק"ל

היום התחילה רשמית עונת הקיץ ועונת הטיולים כבר בעיצומהלכבוד החופש הגדול והקיץ שכבר פה קרן קימת לישראל מציעה לציבור הרחב  מגוון פעילויות מיוחדות בפריסה ארצית

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות