18.05.2022

יום רביעי

צילום: דוברות עיריית חדרה

פעילות זה"ב לגיל הזהב בחדרה

המטה העירוני לבטיחות בדרכים באגף החינוך קיים פעילות מיוחדת לזהירות בדרכים בכל מרכזי היום לקשיש בעיר

במסגרת הפעילות החשובה שהתקיימה במרכזי היום לקשיש בהובלת המטה העירוני לבטיחות בדרכים בניהולו של נדב ליפשין, הושם דגש על ירידה בכושר הריכוז והסחי הדעת במקביל למהירות תגובה למול הקידמה של כלי הרכב, מגוון כלי הרכב הנעים היום במרחב העירוני ועד למהירות נסיעתם של כלי רכב אלה.

המשתתפים, מבקרי מרכזי היום השונים בעיר, התנסו בביצוע מספר פעולות בו זמנית, וחוו בעצמם את הקושי שבחלוקת הקשב בין הסחי הדעת השונים. המצב מדמה את המתרחש בדרך, על המדרכות ובכבישים והדגיש את החשיבות בהפעלת כלל החושים כאשר אנו נוהגים ברכב, בקלנועית או כהולכי רגל. לדברי ליפשין, "פעילות זו, אשר אנו מבצעים במחזורים, שומרת על רמת עירנות ותשומת לב האוכלוסייה הבוגרת למתרחש בכביש לרבות החידושים הטכנולוגיים והבאתם לידיעת הקשישים."

צילום: דוברות עיריית חדרה

המטה העירוני לבטיחות בדרכים באגף החינוך, מנתח את פילוח תאונות הדרכים בעיר, ויחד עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נבנית תכנית העבודה על פי ניתוח תאונות הדרכים במרחב העירוני של חדרה. מניתוח הנתונים עולה כי מתוך כלל תאונות הדרכים, הולכי הרגל מהווים כ- 21.7%. מסך תאונות הדרכים. כאשר מסתכלים על הנתונים ברזולוציה קטנה יותר, רואים כי היפגעות האוכלוסייה הבוגרת מהווה כ- 27% מסך תאונות הדרכים בהם קיימת מעורבות הולכי רגל בחדרה. זאת למרות שהם מהווים רק 22% מסך האוכלוסיה עפ"י נתוני הלמ"ס.

ליפשין מוסיף כי "מיותר לציין כי הפגעות קשיש בתאונת דרכים קשה יותר וזמן השיקום הוא ארוך. לפיכך פועל המטה העירוני לבטיחות בדרכים לצמצום תאונות הדרכים בקרב כלל התושבים החל מגני הילדים, דרך בתי הספר היסודיים ועל-יסודי, נהגים צעירים וקשישים."

צילום: דוברות עיריית חדרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות