23.01.2022

יום ראשון

חגי לוין מנהל יחידת פיקוח ואכיפה באיגוד ערים כנרת צילום: איגוד ערים כנרת

פסק דין תקדימי: קנס בסך 12 אלף שקלים למשיט ספינה שהפר תקנות בטיחות השייט

ביהמ"ש: זכורים מקרים בהם כלי שייט, כדוגמת כלי השייט של הנאשם – פגע ברוחצים בים ואף גרם למותם, כמו מקרה אבי רן ז"ל הזכור לכל

פסק הדין ניתן ב-26.12.2021 ע"י כבוד השופט יריב נבון בבית משפט השלום בטבריה (ת.פ 17116-08-19), בכתב אישום שהוגש ע"י איגוד ערים כינרת כנגד משיט סירה מנועית ששט באזור חוף מוכרז.

זו היא הכרעת הדין הנרחבת והמפורטת ביותר בתחום אי פעם שנתנה בתום הליך משפטי של שנתיים, שכללה הבאת מומחים מטעם התובעת, איגוד ערים כינרת.

לראשונה, קבע ביהמ"ש בגזר הדין, מתחם ענישה מחמיר ותקדימי (סעיף 11 לגזר הדין). עד כה, מתחם הענישה נע בין 3200 ש"ח קנס מקור ל-6400 ₪. כבוד השופט נבון ראה בחומרה את הפרת חוקי השייט אשר העמיד את הרוחצים בסכנה ופסק לנאשם:

1. קנס כדי סך של 12,000 ש"ח או 4 חודשי מאסר תמורתו.

2. הנאשם יחתום על התחייבות כספית בסך של 15,000 ש"ח, לפיה ימנע הנאשם מביצוע העבירה בה הורשע או כל עבירה על תקנות הנמלים למשך שנתיים מהיום.

כתב השופט נבון בפסק הדין: "כבר עתה נדגיש כי עסקינן בעבירה בטיחותית אשר נועדה לקדם פני סיכון. ביצועה של עבירה זו מסכנת ללא ספק את חיי ציבור המתרחצים. הסיכון האמור, אותו נטל הנאשם ללא כחל וסרק, מוגבר מאוד בשעה שהשייט נעשה בחוף רחצה מוכרז, אשר אינו מיועד לכך, ושוהים בו בדרך כלל מתרחצים רבים. זכורים מקרים בהם כלי שייט, כדוגמת כלי השייט של הנאשם, פגע ברוחצים בים ואף גרם למותם, כמו מקרה אבי רן ז"ל הזכור לכל".

חגי לוין, מנהל יחידת פיקוח ואכיפה באיגוד ערים כינרת אמר לאחר הכרעת הדין: "אין ספק כי יש כאן תקדים חשוב. אנו מודים לכבוד השופט יריב נבון על הרחבת הקנס והעונש כנגד מפירי חוק. מכאן והלאה מדובר ביסוד אבן דרך לגבי דרישות התביעה לעונשים והרתעה כנגד משיטים עברייניים והגברת האכיפה בתחום כחלק ממערך האכיפה שמנהל איגוד ערים כינרת בחופי האגם הלאומי" אמר לוין.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות