24.06.2021

יום חמישי

קרדיט: דוברות מועצת בנימינה- גבעת עדה

פסטיבל עשרת ימי קריאה במושבות בנימינה- גבעת עדה

חודש יוני נפתח בפרויקט המשותף של ספריות בנימינה גבעת עדה ושל מתנ"ס המועצה – אירועי עשרת ימי הקריאה. מדובר על פסטיבל שנערך מדי שנה, בדרך כלל בשותפות עם הוצאות הספרים, אך השנה הוחלט על הפקה מקומית.

במסגרת הפסטיבל נערכו במשך 10 ימים אירועים, מפגשים והפעלות לכל הגילאים – ילדים, משפחות ומבוגרים, שכללו הרצאות של סופרים אורחים כגון ישי שריד, מפגשים עם משוררים וכותבים מקומיים, שעות סיפור לילדים, שוק קח תן של ספרים, ועוד. היה מרגש לראות אחרי ציפייה ארוכה ושנה לא פשוטה את התושבים ואת הילדים שכל כך נהנו וכאילו "גילו" מחדש את עולם הקריאה.

קרדיט: דוברות מועצת בנימינה- גבעת עדה

דליה פן הלר, מנהלת הספריות של בנימינה וגבעת עדה, שיתפה בתחושותיה:

"זהו אירוע שבוע הספר הראשון שלי כמנהלת ספריות. אני זוכרת את ההתרגשות שליוותה אותי כילדה כשצעדתי עם הורי בדרך לכיכר בעיר הגדולה בציפייה לראות את שלל דוכני הספרים, את מגוון האנשים, הצבעים האורות ואת הסרט שהקרינו על מסך גדול.
שבוע הספר של ילדותי היה אירוע שציפינו לו – ילדים ומבוגרים. שבוע הספר של המושבות ,בנימינה וגבעת-עדה, אותו כינינו "עשרה ימי קריאה" (שילוב של חודש הקריאה ודיוק במספר הימים) אורגן בשיתוף פעולה פורה ומשמח מאוד של צוותי הספריות והמתנ"ס. יחד הרכבנו עשרה ימים בהם שמנו דגש קהילתי עם הרבה אורחים מחוץ למושבות: סופרים, שחקנים, מנחים ויוצרים. במהלך השבוע פגשנו רבים מתושבות ותושבי המושבות, ילדים רכים בשעות סיפור, ילדי בתי הספר בסדנאות ובמפגש עם הסופר מיכאל אבס, את הנוער מנגנים ,שרים ורוקדים באירועי הפתיחה והסיום ,את המבוגרים במפגש עם ישי שריד ובערב היצירה המקומית, ערב קסום ומיוחד, ואת בנות גיל הזהב במפגש מרגש מאוד סביב שירי ילדות. עבורי היו אלו ימים אינטנסיביים ומלהיבים מאוד.

מצאתי שהאתגר הגדול עבורי, היה להצליח להגיע אל כל התושבים, שתדעו מה קורה, שלא תפסידו כלום משפע הטוב הזה אותו רציתי באמת ובתמים לחלוק עם כולכם. תודה רבה לכל מי שהגיע, לכל מי ששיתף והביא חברים, לכל מי שפירגן וחלק מילים טובות ובונות ,לכל היוצרים שלקחו חלק ולכל שותפי למחשבה, ליצירה ולעשייה . אני מסכמת שבאופן אישי, נהניתי מכל רגע וכבר יש לי שפע של רעיונות חדשים ל"שבוע הספר" בשנה הבאה.


קרדיט: דוברות מועצת בנימינה-גבעת עדה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מה יגידו השכנים ?

התערוכה מה "יגידו השכנים" המוצגת כיום במוזיאון העיר שבמושבה הגרמנית כחלק ממוזיאוני חיפה. לקראת סיומו של חודש הגאווה, אתר כרמליסט ערך ביקור בתערוכה והתרשם מהסיפורים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות