23.05.2022

יום שני

צילום: מושון תמיר

פסטיבל על חלל: אירועי "מיורי לבראשית" בטכניון

במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון,

בהשתתפות ובסיוע סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה ועמותת SpaceIL, בשיתוף רשות הטבע והגנים, 

בתאריכים 12.5, 17.5

יום המדע מציין את הישגי האנושות בחלל, מהאדם הראשון, שהגיע לירח, יורי גגארין, ועד לבראשית, הגשושית הישראלית הראשונה, שהגיעה לחלל, לצד ההתקדמות בציר הזמן אל עבר חלומות חדשים בתחום החלל החדש, ולחיבור בין ההתקדמות בעולם לבין ההתקדמות במדינת ישראל. במוזיאון תתקיימנה פעילויות מגוונות, בהן: מופע הדגמות חוויתי – למה לוויינים לא נופלים, כולל בניית מודל של ננו לוויין, מופע הדגמות בשיתוף הקהל איך חיים בכוכבים אחרים, ביקור בתערוכת MOON  360 בה מוצג ירח תלת מימדי ענק חדש, החושף את הצד הנסתר של הירח ועובדות מעניינות נוספות על המאור הקטן של ממלכת הלילה, צפייה במאדים בשלושה מימדים, היכרות עם רוברים, כלי הרכב הרובוטיים החוקרים את מאדים, פלנטריום – מסע במערכת השמש בגלקסית שביל החלב וגלקסיות שכנות – חוויה אסטרונומית יוצאת דופן, מגוון סדנאות ופעילויות לכל המשפחה, מיצירת קופסאות מאירות וקיר מואר משותף דרך הדגמות משפחתיות על כוח הכבידה ועד פעילויות יצירה וחשיבה בפאב לאב של מדעטק. גילאי 7 ומעלה יוכלו גם לצאת לטיול מציאות מדומה בחלל עם משקפי VR. לרשות המבקרים יעמדו עמדות צילום עם חליפות חלל לצד הירח, משחק משפחתי מקוון של משימת ירח והקמת מושבה בחלל, ביקור בחדר השיגור והבקרה של סוכנות החלל הישראלית ועוד.

פעילויות ימי המדע במדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, במסגרת אירועי יום המדע הישראלי של משרד החדשנות המדע והטכנולוגיה, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה, 12.5 וגם 17.5, בין השעות 15:00-20:00. הכניסה חינם בכפוף להרשמה מראש באתר המוזיאון על בסיס מקום פנוי. יש להתעדכן באתר על שעות הפעילויות השונות:

https://www.madatech.org.il/yuri2bereshit

צילום: מושון תמיר
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות