23.05.2022

יום שני

שחקני הפועל חיפה מאוכזבים בסיום ההפסד צילום: אסף פטוקה

פירוק והרכבה

הפועל חיפה סיימה אמש סופית את העונה עם הפסד בדרבי בחצי גמר הגביע, אלא שמעשית היא סיימה אותה כבר בתחילת חודש נובמבר עם פציעתו של החלוץ אלון תורג'מן שנעדר כחודשיים, מכה ממנו לא הצליח אלישע לוי להתאושש, ההפסד אמש ופערי הכוחות בדרבי היו שירת הברבור העונה של האדומים שהוחזקה חיה רק מפני שפגשו שלוש יריבות מליגות נחותות בגביע

האדומים סיימו אמש סופית את העונה כאשר נפרדו מהמטרה היחידה שעוד נשארה להם בשלושת השבועות הקרובים- הגביע.

מעשית הם סיימו אותה כבר בתחילת חודש נובמבר בעיצומו של מומנטום מטורף שנגדע עם פציעתו של מלך השערים של הליגה דאז אלון תורג'מן שנעדר כחודשיים מהמגרשים.

בפרק הזמן הזה איבדו שחקניו של אלישע לוי את הביטחון בסדרת ההפסדים לשלוש הראשונות שהגיעו לשיא בתבוסה בדרבי, מאז היה זה כדור שלג גדול שלא הפסיק להתגלגל והחבורה הצליח מעט להאט את הקצב שלו אך לא יותר מזה.

עונה שהתחילה כחלומית מסתיימת כעוד עונה סתמית בארון המועדון האדום של הכרמל.

ועכשיו נשאלת השאלה לאן הולכים מפה ?

סיום העונה הזו הביא את האוהדים האדומים למצב של אפטיות כשרק מעטים מהם מגיעים למגרשים ותומכים בקבוצה בכל מצב.

מבחינה מקצועית אפשרי לתקן את סיום העונה בהחלפת מאמן וחלק מהשחקנים אך נראה שצריך קצת יותר מכך.

מבחינת האיש על הקווים, האדומים צריכים מאמן קצת יותר מודרני מאלישע לוי, כזה שדוגל בכדורגל התקפי ולא מפחד לקחת סיכונים ומצד שני כזה שיודע לבחור שחקנים ולנהל סגל

מאמן האדומים אלישע לוי צילום: אסף פטוקה

לקבוצה יש גרעין יחסית טוב של שחקנים ישראלים להתבסס עליו והמאמן הבא שיבוא אחרי אלישע לוי יצטרך לפגוע בזרים שיגיעו לקבוצה כדי שליואב כץ באמת יהיו חלומות על פלייאוף עליון.

הכישלון הגדול יותר הוא בנושא הזרים כאשר למעט החלוץ הסלובני אוז'בולט אף אחד מבין הזרים האחרים לא הצליח להשפיע על משחקה של הקבוצה באופן ניכר ושם יצטרכו במועדון לשים את הדגש בקיץ הקרוב

החלוץ הסלובני שעם 11 שערי ליגה הצליח להחזיק את ההתקפה כשאלון תורג'מן נעדר, למרות שבסיום העונה ברגעים החשובים הוא נעדר יחד איתו.

מלבדם אפשר לציין גם את הקשר לירן סרדל שעשה העונה התקדמות אדירה לעומת השנים הקודמות והקפטן חנן ממן שהראה את החשיבות שלו לקבוצה בעיקר במשחקים בהן נעדר, למרות זאת הקבוצה צריכה שחקנים משמעותיים נוספים אם ברצונה לקרוא תיגר בעונה הבאה על הפלייאוף העליון.

השאלה היותר גדולה מלבד הפן המקצועי צריכה להיות גם בתמונה ביציעים, הניסיון של הספונסר הראשי צחי נקש להחיות את האוהדים האדומים בעזרת הפנינג צריך להיות צעד בכיוון גידול דור חדש של אוהדים אדומים.

הקבוצה חייבת להתקרב יותר לקהילה כדי לנסות לאחות במשהו את הקרע השבור עם הקהל, מצד שני אולי העובדה כי רובי שפירא ירדה לליגה ב' תחזיר במשהו חלק מהקהל שאבד למועדון בשנים האחרונות, בתקווה לעתיד טוב יותר לא רק בצד המקצועי.

הקהל האדום- יותר מ8000 הגיעו לדרבי צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות