04.12.2021

שבת

צילום: דוברות עיריית חדרה

פיילוט אכיפה באמצעות רחפנים יוצא לדרך בחדרה

עיריית חדרה פותחת בפיילוט מיוחד של ביצוע אכיפה על השלכת פסולת במרחב הציבורי, ונדליזם בגנים ציבוריים, השלכת פסולת בניין ועוד | הפיילוט יחל באמצע אוקטובר ויימשך כשלושה שבועות

ראש עיריית חדרה הנחה את אגף אכיפה וביטחון בניהולו של גיל שלמה, לקיים פיילוט שיבחן את היעילות בביצוע אכיפה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. הפיילוט החדש, ייכנס לפעולה במהלך חודש אוקטובר ויימשך 20 ימים. האכיפה תתבצע בכלל שכונות העיר, ביניהן עין הים, גבעת אולגה, בית אליעזר, וכן במרכז העיר. בין הנושאים שייאכפו במהלך הפיילוט- השלכת פסולת במרחב הציבורי, אי איסוף צואת כלבים, אכיפת הבערת אש (מנגלים) במקומות אסורים, בעיקר במוקדים כגון פארק נחל חדרה וחוף הים. בנוסף, אכיפה על השלכת פסולת בניין בסביבת אתרי בנייה, וכן פעולות ונדליזם בגנים ציבוריים. הפיילוט צפוי לסייע גם באירועים בהם נדרש זמן הגעה מידי לטובת סיוע מידי לשיטור העירוני, כגון מעשי אלימות וכן תאונות דרכים.

ההחלטה על יציאה לפיילוט אכיפה עירונית באמצעות רחפנים, מגיעה בהמשך למיזם הרחפנים הלאומי ופורץ הדרך בשיתוף משרד התחבורה, רשות התעופה האזרחית, רשות החדשנות, מנהלת תחבורה חכמה וחברת נתיבי ישראל, לשינוע משלוחים באמצעות פיתוח טכנולוגיה של טיסת רחפנים נמוכה. 

צילום: דוברות עיריית חדרה

הפיילוט הלאומי, שהופך את העיר חדרה לעיר הראשונה בה יתאפשרו משלוחים 'מהאויר', הוא דוגמא לאופן בו מחקר ופיתוח משמשים ככלים חשובים בשיפור חיי התושבים. במהלך ביקורו של ראש העיר צביקה גנדלמן במתחם טיסת הרחפנים בחדרה, ביקש ראש העיר להרחיב את השימושים של הטכנולוגיה המתקדמת וליישמם על היבטים שונים בניהול העיר, ובכללם, בתחומי האכיפה העירונית.

לדברי מנהל אגף האכיפה גיל שלמה, המטרה המרכזית של הפיילוט היא חלק מחתירה מתמדת לשיפור תחושת הביטחון של תושבי העיר במגוון אמצעים, יצירת הרתעה אפקטיבית ובנוסף, הפיכת עבודת האכיפה העירונית לאקטיבית ויזומה, באמצעות זיהוי מוקדם של מפגעים וטיפול מידי בהם. הפיילוט מתווסף לשורת צעדים בהם נוקטת העירייה בתחומי האכיפה השונים, כגון הצבתן של מצלמות במרחב הציבורי.

צילום: דוברות עיריית חדרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות