03.08.2021

יום שלישי

פותחים את תאילנד

מאת כתב "כרמליסט" בקוסמוי

לאחר פגישה  בין ראשי הממשל התאילנדי  המטפל בקורונה, שנערכה בסוף השבוע, אושר  מודל "ארגז החול" בפוקט וכמו כן קוסומוי. קבינט הממשלה אמור לאשר סופית ורשמית השבוע את חזרת התיירות לתאילנד. התכנית :

ב-1 ליולי  תפתח פוקט שתהיה הראשונה לכניסה לתאילנד.
ב-15 ליולי יגיע תורן של קוסומוי וסוראטני.

בתחילת אוגוסט מתוכננות להפתח קראבי ופנג-נגה, כולל קופיפי, קו נגאי, קו ריליי, קאו לק וקו יאו.
לאחר מכן יתחילו להיפתח מרכזים אחרים ברחבי תאילנד. יהיו מחוזות מואנג, מיי רים, מיי טאנג ורוי טאו, ניאו פטאיה, ובורי ראם.
החל מאוקטובר יפתחו יפתחו יעדים אחרים  לתיירים מחוסנים, ללא צורך בהסגר עם ההגעה לרבות בנגקוק, צ'ה-ראם, הואה אין וכל יעד אחר שיחסן את האחוז המינימלי לפי דרישת הממשל.
בנוסף לכך, פורסמו פרטים נוספים בנוגע לכללים ולהנחיות יישום מודל "ארגז החול" של פוקט ופתיחה מחודשת של  קוסומי (סמוי פלוס).

הפרטים הם כדלקמן:
רק נוסעים המגיעים ממדינות סיכון נמוכות או בינוניות, יורשו להכנס ללא הסגר לפי הדגמים שהוזכרו.
רשימת המדינות בסיכון נמוך שתפורסם ע"י המשרד לבריאות הציבור וותעודכן לעתים קרובות, בנוסף הנוסעים יצטרכו להישאר במדינתם, בסיכון נמוך או בינוני, לפחות 21 יום לפני צאתם לתאילנד.
דרישת הכיסוי הביטוחי חייבת להיות לפחות ל-100.000 דולר עבור הוצאות הטיפול בקורונה, אם וכאשר יהיה צורך בטיפול.
יש להיות מחוסן 14 יום לפני ההגעה. תיירים יצטרכו להציג תעודת חיסון מלא בתוקף.
ילדים בני 6 המטיילים עם הוריהם המחוסנים, לא יצטרכו להציג תעודת חיסון.

על כל המטיילים להציג בדיקת PCR שלילית 72 שעות לפני יציאתם מיעד המוצא.
הערה: לאנשים שמוכנים ומחכים להגיש בקשה ל- COE (אישור כניסה לתאילנד) שלהם, מומלץ להגיש בקשה מהקישור הבא: ‏www.entrythailand.go.th

עם הגעתם לשדה התעופה, האורחים יצטרכו לעבור את נהלי המכס וההגירה כחוק ולהיבדק עבור COVID 19 (RT PCR TEST).  
המספר הכולל של הבדיקות הנדרשות הוא 3 במהלך השבועיים. תוצאת הבדיקה תתקבלנה 12 שעות לאחר ביצוע הבדיקה. במהלך 12 שעות אלה האורחים לא יוכלו לצאת מחדר המלון.  
אם תוצאת הבדיקה היא שלילית, האורח יכול ליהנות מהשהייה שלו בפוקט ולטייל באי.  אם תוצאת הבדיקה חיובית, האורח יועבר לבית החולים.
האורחים יועברו למלון SHA PLUS (המלון שסגרו) באמצעות הסעה מסודרת של SHA פלוס משדה התעופה.
קו סמוי (סמוי פלוס) 15/07/2021, הם יועברו למלון ALQ כל התיירים יצטרכו להוריד את אפליקציית ההתראה כאשר הם נמצאים בשדה התעופה.

במקרה שנוסעים לפוקט בלבד ואז חוזרים לארץ המוצא או לכל מדינה אחרת מחוץ לתאילנד, לא תזדקקו לתקופת שהייה מינימלית בפוקט.
במקרה שתיסע למחוז אחר לאחר שהייתך בפוקט, תצטרך להישאר 14 לילות בפוקט תחילה.

אורחים הנוסעים לקו סמוי יצטרכו להישאר במלון ALQ המסלול הסגור (סמוי פלוס) לפי פרטים: מהלילה הראשון עד הלילה השלישי, האורחים לא יוכלו לצאת מחוץ לבית המלון  ALQ שלהם. 
עם זאת, הם רשאים להשתמש בכל המתקנים במלון. מהלילה הרביעי עד הלילה השביעי, האורחים יורשו להסתובב באי קו סמוי.
מהלילה השמיני עד הלילה ה -14, האורחים יורשו להסתובב באי, בנוסף, הם יכולים לבקר גם בקו פנגן ובקו טאו. האורחים יצטרכו לעבור את בדיקות ה- PCR הנדרשות בהתאם להנחיות המשרד לבריאות הציבור התאילנדי (3 פעמיים במהלך ה 14 יום). 

בעת יציאה מהאי על האורחים לפעול על פי אמצעי הזהירות של DMHTTA כדי למנוע כל סיכון להפצת נגיף ה- COVID 19.אם יקרה הדבר הבא, מודל ארגז החול של פוקט יבוטל וכן סמוי פלוס: ממשלת תאילנד עשתה מאמצים גדולים לתכנן את תוכנית הפתיחה המחודשת כדי להגביר את הכלכלה, ובמקביל לשמור על בטיחות האוכלוסייה המקומית ככל האפשר מפני סיכוי לגל COVID חדש.
 
לכן, הממשלה החליטה שאם אחד הדברים הבאים יתרחש, מודל ארגז החול של פוקט וכנראה גם סמוי פלוס יבוטלו והסגר חובה עם ההגעה יידרש שוב:
אם אותרו יותר מ -90 מקרים בשבוע אחד.
אם אזורי האשכול הם יותר משלושה מחוזות או ב -6 מחוזות שבהם ישנם מקרים רבים של – COVID 19 ובבית החולים תפוסה ביותר מ- 80%.

נציגי ״ כרמליסט ״ ובעלי משרד הנסיעות ״ המרכז הישראלי סמוי״  וכמו כן עסקים רבים באי סמוי מתכוננים להגעת התיירים ומקווים שהכל יתנהל כשורה. 

לפרטים ושאלות בנושא: בפייסבוק – המרכז הישראלי קו סאמוי – koh samui

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות