28.01.2022

יום שישי

המנוח סמיון ויולין צילום: דוברות המשטרה

פוענח רצח אכזרי שאירע במעלות לפני 6 שנים בעקבות הפקת פרופיל dna מגרב שנמצאה בזירת הרצח

היום פרקליטות חיפה תגיש נגד החשוד בן 35 תושב מעלות כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה.

לפני 6 שנים (10/10/2016) לפנות בוקר, הוזנקו שוטרי משטרת ישראל לזירת רצח בתוך דירה בעיר מעלות.

בדירה נמצא גופת קשיש כבן 90 ועליה סימני אלימות קשים, בחוות דעת הפתלוג נקבע כי מותו נגרם מחבלות בראש וחניקה.

מחקירת הזירה עלה כי הרצח בוצע במהלך מאבק של הקשיש עם פורץ שנכנס לדירה. הפורץ שניסה להחריש את תנועתו נכנס לדירה ללא נעלים, אך הופתע מערנותו של הקשיש והחל לתקוף אותו באכזריות באזור הפנים עד אשר גרם למותו. במהלך התקיפה אחת מגרביו של החשוד נפלה ונשארה בצמוד לגופה.

במהלך החקירה ולאורך השנים ניסו החוקרים להפיק פרופיל DNA מהגרב, אך ללא הצלחה.

בעקבות התפתחות טכנולוגית בתהליך הפקת ראיות DNA, חוקרי משטרת ישראל חוזרים ובוחנים ראיות שתפסו בתיקים לא מפוענחים. ואכן בחינה מחודשת של הגרב שנמצאה בזירה אפשרה הפקת פרופיל DNA אשר הוביל לחשוד ברצח, תושב העיר שהיה בן 25 בזמן הרצח.

חקירה סמויה נפתחה והחוקרים החלו אוספים ראיות כנגד החשוד, עם ביסוס החשד, החשוד נעצר ולאחר 50 יום של חקירה מאומצת נאספו ראיות נוספות שהביאו להגשת כתב אישום הבוקר על ידי פרקליטות חיפה בעבירת רצח כנגד החשוד.

ר׳ מחלק רצח בימ״ר צפון רפ״ק אריק לוגסי :"חקירת הרצח הביא אותנו להכרות עם מהלך חייו של הקורבן, מר סמיון ויולין ז״ל בעברו קצין בצבא האדום שנלחם במלחמת העולם השניה בנאצים. עלה לארץ ופיתח את תחום הסייף התחרותי בעיר מעלות, לוחם אמיתי, שגם בגילו המופלג (93) ניסה להאבק עם פורץ צעיר בכמעט 70 שנה ממנו. אנחנו מסופקים מכך שהחשוד לא יחמוק מעונש, ואנחנו עושים הכל ולא מרפים כדי להביא לפענוח עוד מקרי רצח, גם אם עברו שנים רבות מאז שבוצעו"

הודעת הפרקליטות:

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי), הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אילן אפשטיין (30) תושב מעלות תרשיחא בגין רצח סמיון ויאולין ז"ל ב 2015. בנוסף מייחס לו כתב האישום עבירות ניסיון שוד והתפרצות.

מכתב האישום שהגישה עו"ד לילך תמיר, עולה כי בין הנאשם למנוח הייתה היכרות מוקדמת, והנאשם אף נטל הלוואה מהמנוח בשנת 2013, אותה לא השיב. בלילה שבין ה 9/10/15 ל- 10/10/15, החליט הנאשם לפרוץ לדירתו של המנוח ולשדוד אותו. הגיע הנאשם אל הבניין בו ממוקמת הדירה, עטה על פניו מסכה, הסיר את נעליו והניח אותן סמוך לבניין כשהוא נותר בגרביו, על מנת שלא להרעיש בעת הפריצה. טיפס הנאשם על חזית הבניין נכנס דרך החלון הממוקם בסלון, והמנוח, אשר ישן אותה העת על ספה בסלון הדירה, התעורר למשמע רעשים והחל לצעוק. בשלב זה החליט הנאשם להמית את המנוח. הנאשם ניגש אל המנוח, וחנק אותו, והיכה אותו קשות בכל חלקי גופו.

כעבור זמן מה השתתק המנוח, והנאשם, שסבר כי המנוח מת, החל לחפש בדירה כסף וחפצי ערך. בשלב מסוים במהלך שהיית הנאשם בדירה, החל המנוח שוב לצעוק. לשמע הצעקות הנאשם ניגש אל המנוח, חנק אותו והטיח את ראשו של המנוח ברצפה בעוצמה. הנאשם חדל ממעשיו רק כשהמנוח נדם, ואז חזר לחיפושיו ברחבי הדירה ומשלא מצא דבר ערך בדירה, יצא מהדירה, נטל את הנעליים שהותיר בחוץ וברח מהמקום.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות