04.12.2021

שבת

צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

עשרות ערבים ויהודים מקיימים הפגנה משותפת כנגד פתיחת מעבר סאלם לפני שיפור תנאי הכביש המסוכן המוביל למקום

תחת הקריאה 'הכביש הזה הורג אותנו' אותנו בעברית ובערבית, מפגינים כעת עשרות מתושבי המועצה האזורית מגידו ותושבי מועצה מקומית מעלה עירון כנגד הכוונה לפתוח את מעבר סאלם לפני שיפור תנאי הכביש הרעוע.

על פי תכנון מערכת הביטחון, אמור מעבר סאלם להיפתח לתנועת כלי רכב של ערביי ישראל לרשות הפלסטינית החל מחודש פברואר הקרוב וזאת למרות שהכביש צר ומיושן וכבר גבה קורבנות בנפש. החשש הכבד הוא שתנועה מסיבית של כלי רכב תגרום לעליה משמעותית נוספת בתאונות הדרכים בכביש ולהרוגים נוספים.

צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

את ההפגנה הובילו ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי וראש המועצה מעלה עירון מחמוד ג'בארין ביחד עם עוד עשרות תושבים ערבים ויהודים שהניפו כרזות משותפות בעברית ובערבית. בשבוע שעבר ערך במקום סיור סגן שר הביטחון ח"כ אלון שוסטר שהיה אורחו של חולבסקי ועמד מקרוב על הבעיה. המפגינים התריעו כי פתיחת המעבר ללא שינוי תוואי הכביש וטיפול בתשתית עלול לגבות מחיר כבד מהנוסעים בו.

ראש המועצה המקומית מעלה עירון אחמד ג'בארין אמר: "המסורת המוסלמית והיהודית מייחסת לחיים ולשמירה עליהם ערך עליון ומצווה להציבם מעל כל שיקול ולהדגישם בכל תחום. אנחנו ביישובי מועצה מקומית מעלה עירון וביישובי מועצה איזורית מגידו שמים לנו מטרה עליונה וזאת לשמור על נפשותינו ועל חיי בני משפחתנו, חברינו ומכרינו. נושא תאונות הדרכים לאחרונה ובשנים האחרונות בכביש ( 66)ומשמעותו הטרגית לאחר שנהרגו (7) בני אדם בקטע בין כיכר זלפה לצומת מגידו אינו יורד מסדר היום שלנו. נושא חשוב זה מחייב את כולנו לפנות לכל האחראים להירתם ולבנות גדר מפריד בכביש (66) בקטע בין קיבוץ גבעת עוז לצומת מגידו. כולנו תקווה שמבוקשנו יענה בהקדם האפשרי לפני שיהרגו עוד אנשים". 

ראש המועצה המקומית מגידו איציק חולבסקי: יהודים וערבים נאבקים יחד לשיפור כביש דמים מסוכן. נמשיך להיאבק בנחישות בשיתוף פעולה עם השכנים ממעלה עירון עד שיטופל הכביש הנורא בין צומת מגידו לגבעת עוז ויוקם רמזור בכניסה לגבעת עוז".

צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות