30.11.2021

יום שלישי

לאון רוזנברג בערב נגד אלימות צילום: המועצה האזורית מגידו

ערב לציון מניעת אלימות נגד נשים התקיים השבוע במרכז התרבות של המועצה האזורית מגידו

במועצה האזורית מגידו ציינו השבוע את יום המאבק באלימות נגד נשים בכנס והרצאה של מנחה הטלוויזיה ליאון רוזנברג.

רוזנברג, מגיש טלוויזיה, בן זוגה של פאולה ומנחה מעגלי גברים, סיפר בהומור ובכנות על המסע האישי שעבר כדי להפוך לבן זוג שוויוני יותר ומסביר על השינוי שהוא מציע, מה הרווח של הגברים והמשפחה שלהם מהצורך לאמץ שינוי בתפיסות שלנו כחברה לגבי גבריות וכל מה שמצופה ממנה.

את הערב, אותו פתחה מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרית תאנה, יזמו והוציאו לפועל צוות מרחב בטוח – לירון יבזורי מנהל ביטחון קהילתי, גלי שלם עו"ס  למניעת אלימות ושרון אבני כהן יועצת ראש המועצה לקידום שוויון מגדרי. 

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, שרית תאנה, ציינה כי השנה נפתח מרכז למניעת וטיפול באלימות המספק טיפול וייעוץ וגם צוות בינמחלקתי הפועל לקידום אי אלימות בכל שכבות האוכלוסייה. 

תאנה אמרה: "גם אצלנו במועצה יש משפחות שחיות באלימות. לעיתים "מכוסה " היטב, לעיתים תחת מסווה של קונפליקט לגיטימי, ולעיתים פשוט לנו כשכנים או כחברים/ משפחה קשה להעיז לראות, לקרוא לדברים בשמם, להכיר בקיומה. ע"מ לבנות לכולנו חברה בטוחה ללא אלימות – כולנו נדרשים – פרטים וקהילה, נשים וגברים – להפסיק להתעלם, להתמודד עם המציאות ולפעול כדי לסייע. ניתן לצאת ממעגל האלימות, אך קשה לעשות זאת לבד".

שרון אבני הכהן, יועצת ראש המועצה לקידום שיוויון מגדרי: "כל שנה מחדש כבר כחמש שנים אנחנו מתלבטות איך להנגיש נושא כמו אלימות כלפי נשים כל כך מורכב ולהעלות אותו לתודעה ולעיסוק בשולחן מקבלי ההחלטות. השנה הגיעה כמות מרשימה של גברים וזה מאוד שימח אותנו. נותן הרגשה של שינוי ושיתוף למאבק ששייך לשני המינים גברים ונשים. אנחנו מצידנו נמשיך לציין יום זה מתוך תקווה שמשנה לשנה יצטרפו יותר ויותר ונצליח להשפיע גם על השטח ולמגר אלימות מכל סוג שהוא".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

סיפורו של חוקר

סודותיה של מריה(סיפור חקירה)

היה זה בוקר יום ראשון, שהגיע אלי אורי (שם בדוי) שהינו חבר וותיק שלי משכבר הימים. אורי התקשר אלי כבר ביום שישי בסערה וביקש להגיע

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות