06.07.2022

יום רביעי

אוהדי מכבי חיפה בברלין חוו רגעים מרגשים, אבל על המגרש היה קצת פחות נעים

תמונת מראה בברלין

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

דווקא הטיול המסקרן וההיסטורי ביותר של 1000 אוהדי מכבי חיפה, הסתיים בתמונת המראה העצובה: הכדורגל הישראלי משחק בנדמה-לי. אנחנו לא שם. בקמפיין 2002 מכבי חיפה הייתה נהדרת אבל הורכבה משחקנים שבשוק היום עולים פי כמה. כך הצליחה אוניון בברלין ללמד את לקח את הכדורגל הישראלי

בהרנס, פוגלסמאכר, אוומיני. מכירים? מישהו שמע עליהם בארץ? כמה מכירים אותם בגרמניה? שלושה שחקנים אלמוניים אבל אתלטים, עם יכולות פיזיות וכוחניות, שהבקיעו שלושה שערים לזכות אוניון ברלין – והציבו תמונת מראה בפני הכדורגל הישראלי. מה לעשות, הכדורגל שלנו בדיחה עצובה, וזה לא עניין של מכבי חיפה לבדה – אלא של כל הליגה האפרורית בכחול-לבן. אנחנו, כולל האלופה מכבי חיפה, לא שם.

זה היה אחד המשחקים הבודדים שקבוצה אירופית, במקרה שלנו אוניון ברלין מאמצע טבלת הבונדסליגה, החליטה לתת את כל מה שיש לה מול קבוצה ישראלית. קבוצה גרמנית שהתייחסה לאירוע כמו למשחק חייה. וזה הספיק להעלים את הירוקים ממשטח האצטדיון האולימפי בברלין. אין לנו אף לא טענה אחת על זלזול או חוסר רצון, פשוט אין לשחקנים שלנו יכולת.

אם צ'ארון שרי נראה ננס מול אוניון הלוחמת, כמו עומר אצילי שלמד בשיעור קשוח כי דריבלים מסוגננים אפשר לעשות בארץ , מה נגיד על האחרים ? אפילו בוגדן פלאניץ', בלחימה אדירה, היה חסר ישע בעולם האמיתי .
מכבי חיפה אולי תצליח, הלוואי, להתאושש מול הפועל באר-שבע, אבל זה יישאר בתחום הכדורגל שלנו.

בוגדאן פלאניץ' היה חסר ישע בעולם האמתי צילום: באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

חבל, שדווקא באחד האצטדיונים ההיסטוריים בעולם, שאירח אגדות בספורט כמו ג'סי אוונס באולימפיאדת ברלין-1936 הידועה לשמצה, יוסיין בולט שקבע שם שם שלושה שיאי עולם ואחרים , נחשף הכדורגל הישראלי במלוא חולשותיו. ההבדל בין הצלחה לכישלון הוא מאית שניה כבעלייה לנגיחה. בבל המקרים, הגרמנים לקחו את חצי השנייה הזו והפכו אותה למכרה של זהב.

עיר יפה והיסטורית ברלין. 1000 חיפאים נסעו לשם וחוו רגעים מרגשים. חבל שהם סיימו את הביקור בטעם רע על במגרש הכדורגל.  והתקשורת עוד תוקפת את וילי רוטשטיינר שאינו מעלה את הנבחרת למונדיאל…

20 שנה לפני כן, ב-20002, מכבי חיפה הייתה קרובה מרחק של החמצת ג'יירמו ישראלביץ' בלברקוזן, מסנסציה של עלייה לשלב הבתים השני בליגת האלופות אז איך חיפה הצליחה אז? היו לה זרים ברמה אירופית, היו לה מיטב הישראלים המוצלחים שנתנו תשובות. לצערנו, בקבוצה של היום, גם אם היא אלופה, אין שחקנים כאלה. או ששחקנים כאלה יקרים כספית אפילו ליעקב שחר בזמן הזה.

צ'ירון שרי מול אוניון צילום: באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
2 Comments
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
ירון

הכדורגל הישראלי, הוא אחיזת עיניים גדולה!
שחקנים , מקבלים כאן משכורות עתק, על כלום.
היכן הימים, בהם שחקנים, באו, שיחקו, נלחמו, השקיעו וחזרו הביתה באוטובוס?
העסקנות , הפכה אצלנו לעסק מושחת!
בושה וחרפה!

ירון

שלא לדבר על חלק המאמנים שרמתם אוי ואבוי…