23.09.2021

יום חמישי

תחקיר צילום: עמותת אור ירוק

עמותת אור ירוק בהדרכת לילה חווייתית לבני הנוער בחדרה

במסגרת אירועי החופש הגדול הגיע השבוע (יום א', 1 באוגוסט 2021) צוות ההדרכה של עמותת אור ירוק להדרכת לילה חווייתית לבני הנוער בחדרה. האירוע שכלל הפעלות מגוונות בנושאי בטיחות בדרכים התקיים במרכז הפנאי גני אלון בית"ר בעיר והשתתפו בו בני נוער בגילאי 14 עד 18.

בני ובנות הנוער שהשתתפו בהפעלה עברו בין שלוש תחנות חווייתיות ומלמדות שהעניקו להם כלים להתמודד עם הסכנות שבכבישים:

סימולטור אופניים חשמליים – במקום הוקם מתחם סימולטורים ובו התנסו הנערים והנערות בהרכבת 'משקפי מציאות מדומה' המדמות רכיבה באופניים חשמליים, תרגול זמני תגובה ויציאה ממצבים מסוכנים.

עמדת תחקור תאונות – בני הנוער צפו בסרטונים של תאונות דרכים ויחד עם המנחה ביצעו תחקיר ובחנו את הגורמים לתאונה ומתוך כך למדו כיצד ניתן להימנע מהישנות מקרים כאלה. הנערים הצטיידו בכלים שיסייעו להם להפחית את הסיכון להיות מעורבים בתאונה.

ביתן משקפי אלכוהול – בתחנה הזאת התנסו הצעירים בהרכבת משקפי אלכוהול המדמים את השפעת האלכוהול על הראיה, מהירות התגובה והריכוז. בעת הרכבת המשקפים מקבלים המתנסים משימות כמו "לבעוט כדור לשער" ועל ידי כך יכולים לחוות את התחושה של השפעת האלכוהול ועד כמה היא פוגמת ביכולת הביצוע. בנוסף קיבלו בני ובנות הנוער חומרי הסברה המציגים את החוקים והתקנות העוסקים בנהיגה בהשפעת אלכוהול בקרב נהגים צעירים.

משקפי סימולטור צילום: עמותת אור ירוק

בסיום הפעילות ציין יוזם הפעילות, דותן שגן, רכז נוער וקהילה במרכז הפנאי גני אלון בחדרה שהפעילות הייתה מלמדת, חשובה וחווייתית עבור בני הנוער.

עמותת אור ירוק: "אחד מכל חמישה נהגים המעורבים בתאונות דרכים קטלניות הוא נהג צעיר. נהיגת צעירים מאופיינת לרוב בחוסר יכולת התמודדות עם סיטואציות שונות של נהיגה וצפייה מראש של תרחישי הסכנה שעלולים להתרחש ובשל כך הם פגיעים יותר. רבות מהתאונות שבהן הצעירים מעורבים מתרחשות בשעות הלילה ולאחר הבילויים והטיפול באוכלוסייה זאת צריך להיות בהתאם. אנו מאמינים כי חינוך והסברה לבטיחות בדרכים בכל גיל, יכולים להוביל להפחתה משמעותית במספר תאונות הדרכים בישראל, לצמצם את מספר הנפגעים ולהציל את הצעיר הבא מהסכנות שבכביש".

מדו"ח שהפקנו לאחרונה בעמותת אור ירוק וסוקר את היפגעותם ומעורבותם של נהגים צעירים בתאונות דרכים בעשור האחרון (2011-2020) עולה כי:

אחד מכל חמישה נהגים שהיה מעורב בתאונת דרכים קטלנית (שבה לפחות הרוג אחד) הוא נהג צעיר.

        שעות הלילה המאוחרות הן השעות המסוכנות לנהגים צעירים.

        היום הקטלני ביותר לנהגים צעירים הוא יום שישי.

        94% מהנהגים הצעירים ההרוגים הם גברים.

         נהגים חדשים מעורבים פי שניים יותר בתאונות דרכים חמורות מנהגים ותיקים.

         נהגים עד גיל 19 מעורבים פי 1.6 יותר בתאונות דרכים חמורות מכלל הנהגים.

        למרות חוק 0% אלכוהול 68 נהגים צעירים מעורבים בתאונות דרכים בכל שנה בממוצע לאחר שנהגו בשכרות

סימולטור נהיגה צילום: עמותת אור ירוק
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מצוינות ניהולית: עיריית מגדל העמק סיימה את החציון באיזון תקציבי כמסורת בשנים האחרונות

עיריית מגדל העמק הנמצאת בתוכנית מצויינות ארגונית ובתוכנית המראה של משרד הפנים מציגה מצויינות ניהולית ומקצועית בניהול תקציב הרשות בשנים האחרונות כפי שסיימה בהצלחה ובאיזון

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות