15.06.2021

יום שלישי

קרדיט: דוברות מד"א

שרת התפוצות ח"כ עומר ינקלביץ' בביקור במוקד מד"א:

"על מדינת ישראל לעשות כל שביכולתה כדי לסייע לארגון מד"א"

שרת התפוצות, ח"כ עומר ינקלביץ' (כחול-לבן), ביקרה אתמול (ג') במוקד הלאומי של מד"א בקרית אונו ולוותה ע"י מנכ"ל מד"א, אלי בין ובכירי הארגון. ח"כ ינקלביץ' ערכה סיור מעמיק במוקד והכירה את הפעילות שמוביל מד"א, כארגון ההצלה הלאומי וכעומד בחזית המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל.

במהלך הסיור, למדה שרת התפוצות אודות פעילות הענפה של מד"א בשגרה ובחירום, וקיבלה מאנשי המקצוע סקירה על התמודדות הארגון במשבר הקורונה. ח"כ ינקלביץ' שמעה על מערך דגימות הקורונה שמפעיל מד"א בשיתוף פיקוד העורף וקופות החולים ועל פעילות הדגימות הנרחבת במסגרת פרויקט מגן אבות ואמהות (מערך הדגימות בבתי אבות ומוסדות סיעודיים). עוד שמעה השרה על פעילות שירותי הדם של מד"א בנושא תרומת הפלסמה ממחלימי קורונה והפעולות שננקטות על מנת להתמודד עם המחסור הדם החמור. השרה קיבלה הסבר על רכבי החירום הייחודיים של מד"א, בהם סירת הים-בולנס של מד"א הפועלת בכנרת ועל האוטובוסים לטיפול הנמרץ החדשים, שנכנסו לאחרונה למד"א שיכולים בן היתר לסייע בפינוי חולי קורונה בעת חירום.

במהלך סיורה של השרה במוקד הלאומי של מד"א נחשפה לטכנולוגיות המתקדמות שמפעיל הארגון על מנת להציל חיים ולנשים החרדיות המבצעות את פיתוח המערכות בארגון והתרשמה מרמתו המקצועית והארגונית של הארגון. בנוסף, התעניינה השרה רבות בפעילות מד"א כאגודת הצלב האדום בישראל, בדגש על הפעילות ההומניטריות ועל שיתופי הידע של מד"א עם אגודות צלב אדום בעולם. עוד שמעה על פרויקט מד"א 2020 (מד"א בקהילה) שצפוי להוריד בכ-30% את הצורך בפינויים של חולים לחדרי המיון ובכך להקל על העומס בבתי החולים ועל מאות מכשירי מפעם (דפיברילטור) חכמים שמציב מד"א ברחבי הארץ.

בתום הסיור, אמרה השרה ינקלביץ': "התרגשתי להגיע למוקד מד"א ולראות את העשייה המבורכת. כשמסתובבים בין העובדים יש תחושה אמיתית של הצלת חיים כפשוטו. בייחוד בימים אלה, כשאנשי הרפואה וההצלה נמצאים בחזית המערכה, על מדינת ישראל לעשות כל שביכולתה כדי לסייע לארגון מד"א לסייע לנו."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אנו מודים לשרת התפוצות על שהשקיעה מזמנה על מנת לבוא ולהתרשם מקרוב מפעילותו של ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל בימי השגרה בכלל ובימי הקורונה בפרט."

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות