14.06.2021

יום שני

צילום: דוד חורש דוברות כללית

עכשיו גם בנשר ובקרית ים: כללית פותחת מתחמים מרווחים למתן חיסוני הקורונה

כללית הפעילה בשיתוף עם עיריית נשר ועיריית קרית ים מתחמים מרווחים למתן חיסוני הקורונה

שבועיים לאחר שהחל מבצע החיסונים ובהמשך להבטחה שנתן רונן נודלמן – מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי  לרועי לוי – ראש העיר נשר, להפעיל מוקד בנשר, ברגע שהדבר יתאפשר, נפתח היום בהיכל התרבות בנשר מוקד חיסונים למבוטחי כללית.

המוקד ממוקדם בשטח שהקצתה העיריה בהיכל התרבות, במיקום מרכזי ונוח לגישה ועוצב בצורה ידידותית לקהל הוא יפעל מידי יום משמונה עד שמונה כולל שישי שבת ויפעלו בו 5 עמדות בו זמנית, שבהן ינתנו כ-900 חיסונים ביום. הפעלתו התאפשרה לאחר שנפתרה במשרד הבריאות הבעיה של שינוע בקבוקי החיסונים במארזים קטנים יותר ממגשים של 1000. רועי לוי אף ציין בדברי התודה כי בנוסף להתגייסות המשמעותית של כללית, חשוב לציין את הסיוע הרב שנתן שר הבריאות יולי אדלשטיין.

חיסון קורונה ראשון במתחם חיסוני קורונה בנשר. צילום: דוד חורש דוברות כללית

ראש העיר קרא לתושבים שטרם חוסנו ועומדים בקריטריונים, למהר ולתאם תור לקבלת חיסון, כי תופעת הלוואי הקשה ביותר היא הידבקות בקורונה עצמה, מה עוד שבחלוף כשבועיים מאז קיבל את החיסון הראשון כדוגמא אישית אינו חש בכל תופעת לוואי.

רונן נודלמן – מנהל כללית במחוז, ציין כי כללית כבר חסנה למעלה מ-80 אלף איש רק במחוז חיפה וגליל מערבי. סה"כ עתידה כללית לחסן במחוז חיפה וג"מ למעלה מחצי מיליון איש. התוכנית היא להפעיל 70 עמדות חיסון בפריסה מירבית, תוך הנגשה לתושבי הישובים בכל האיזור. היום נפתחו 2 מוקדים נוספים, זה שבנשר ועוד אחד במרפאת כללית קרית ים רסקו סה"כ נכון לתחילת השבוע יש לכללית 15 מוקדי חיסון ומספרם יעלה ל 20 עד תום השבוע.

כללית פתחה מוקד חיסונים נוסף באיזור הקריות: במרפאת  קרית ים רסקו

תושבי הקריות מבוטחי כללית יכולים לבחור עתה בין 3 מוקדי חיסונים שמפעילה כללית רק בקריות מתוך 15 המוקדים שהפעילה עד כה ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי. רונן נודלמן – מנהל כללית במחוז, ציין בטכס חנוכת המוקד שנערך יחד עם דוד אבן צור  – ראש העיר קריית ים, שכללית הפעילה כבר 15 מוקדי חיסונים רק ברחבי המחוז ועד סוף השבוע יפתחו עוד 5 מוקדים. בעתיד, עם הגעת כמות גדולה של חיסונים תפעיל 70 מוקדים ברחבי המחוז בהם עתידים לתת חיסון ליותר מחצי מיליון מבוטחי המחוז. "המטרה היא להנגיש את החיסונים, ככל הניתן במגבלות השינוע שלו, למרבית הישובים, במקום לאלץ את הטופלים להגיע למוקד מרוחק ואנו מיישמים זאת בפועל, דוגמת המוקד שנפתח עתה בקרית ים." 

רונן נודלמן וראש עיר קרית ים דוד אבן צור במתחם חיסוני קורונה במרפאת רסקו בקרית ים. צילום: דוד חורש דוברות כללית

ראש העיר רבן – צור הודה לרונן על כי התקיימה הבטחת כללית, שניתנה לו עת קיבל את החיסון בלין ביום תחילת המבצע, כדוגמה אישית, לפתוח מוקד גם בקרית ים. רונן נודלמן ציין כי נתוני מחשב מראים  כי רבים מממבוטחי כללית  בקרית ים כבר התחסנו במוקדים האחרים, אך חשוב שמי שטרם עשה זאת יתחסן. נוא וראש העיר קרית ים קראו למי שטרם חוסן ועומד בקריטריונים, להגיע ולהתחסן למען בריאותם, מה עוד שתודות לשיתוף הפעולה הטוב נחנך בקריה עצמה מוקד שנח להגיע אליו שיפעל 7 ימים בשבוע ברציפות עד שבע  בערב.

איתן גונטר

איתן גונטר

כתב מערכת כרמליסט

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין בביקור בבנימינה- גבעת עדה: "כיף לבקר ברשות חזקה כמו זו, התפקיד של כולנו להיות ערוכים לכל תרחיש"

מפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין ערך ביקור מקצועי במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה ונועד עם ראש המועצה איתי ויסברג, מנכ"לית המעצה ניצן מחנאי גרמן,

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות