18.05.2022

יום רביעי

שכונת נאות אפק באדיבות עיריית קריית ביאליק

עיריית קריית ביאליק משנה את ההנחיות המרחביות ומציבה גדרות "מדברות" באתרי בנייה בעיר

הועדה המקומית לתכנון ולבניה קריות קיבלה בישיבתה האחרונה מיום 4.7.2021 את בקשת עיריית קריית ביאליק לשינוי הנחיות מרחביות בנוגע להקמת גידור באתרי בניה בעיר וקביעת מראה אורבני אחיד.

מדובר בהנחיה להציב גדר "מדברת" על גבי גדרות בטיחות המקיפות את אתרי הבניה.

קריית ביאליק נמצאת בתנופת בניה: מוקמות שכונות חדשות, בנינים ותיקים רבים עוברים תהליכים של חיזוק במסגרת תמ"א 38, בתי ספר עוברים חיזוק נגד רעידות אדמה, מוקמים גני ילדים, מעונות יום ומבני ציבור וחינוך נוספים.

החוק מחייב הצבת גדרות בטיחות באתרי בניה אלו. הגדרות הזמניות מכערות לרוב את המרחב הציבורי. בכדי לאפשר מראה אסתטי, אחיד ומודרני החליטה עיריית קריית ביאליק לדרוש מהיזמים והקבלנים להציב גדרות מעוצבות המספרות את סיפור העיר, את אתריה ואת כיווני התפתחותה. הגדרות המעוצבות ייבנו בחזיתות הפונות אל הרחוב או למרחב הציבורי בגובה של כ 2- מטרים. ההנחיות החדשות יטיבו עם המראה של אתרי הבניה ויהוו שטחי פרסום מרהיבים. באתרים ללא נראות מהרחוב לא תדרוש העירייה את הוספת המדיה על גבי גדרות איזכורית. יזמים וקבלנים שירצו בכך יוכלו להגיש בקשה לוועדת שילוט עירונית לשלב שילוטי פרסום שלהם על גבי הגדרות.

אלי דוקורסקי ראש העיר: "במדינות רבות בעולם משתמשים כבר שנים רבות בגדרות המקיפות אתרי בניה לצרכי פרסום או העברת מסרים ואף למידה. העירייה כעת מרחיבה את מאגר תמונות שיודפסו על הגדרות ויספרו את סיפורה של הקמת העיר מימיה הראשונים עד היום".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות