29.11.2021

יום שני

צילום: דוברות עיריית קריית ביאליק

עיריית קריית ביאליק במקום הראשון מבין הקריות במדד צריכת חשמל לתאורת חוץ

משרד האנרגיה פרסם לאחרונה את מדדי צריכת חשמל שנתית לרשויות.

עיריית קריית ביאליק נמצאת במקום הראשון בין הקריות במדד צריכת החשמל לתאורת חוץ וזאת לאור העובדה כי בשנים האחרונות דאגה הרשות להחליף  כ- 3000 גופי תאורה ברחבי העיר לתאורת לדים חסכונית ומודרנית. מדובר במערכת חכמה הנשלטת ברמת כל נורה ונורה מבחינת עוצמת ההארה ושעות הפעלתה. כל כביש, שביל ופארק קיבלו את עוצמת התאורה הייחודית והאופטימאלית עבורם. על עמודי התאורה ברחבי העיר הותקנה תשתית של מערכת בקרה (שו"ב) המאפשרת למוקד העירוני לשלוט בכל מנורה ומנורה, לתכנן את שעות העבודה שלה, את רמת ההארה ואת איכותה ולהתריע בפני התקלה האפשרית.

המערכת החכמה לניהול מרחוק של תאורת הרחוב מבטיחה את כמות האספקה הנכונה של האור בכל מקום ובכל זמן. כל גוף תאורה ניתן לכיבוי, הדלקה ולשינוי עוצמת האור מתוך מערכת בקרה של המוקד העירוני וכל זאת מבלי שנדרשת תשתית מיוחדת ושליחת חשמלאי למקום.

הכנסת המערכת החדשה אפשרה לעירייה לחסוך מאות אלפי שקלים בשנה, להתייעל אנרגטית ובכך להגיע לחיסכון באנרגיה חשמלית המופנית לתאורת רחוב.

ראש העיר אלי דוקורסקי: "בקריית ביאליק אנו לא רק מדברים "ירוק" אלה גם עושים פעולות משמעותיות בכדי להפוך לעיר "ירוקה". " על פי נתוני משרד האנרגיה  כ- 50% מצריכת האנרגיה ברשויות המקומיות מהווה תאורת רחובות. החלפת מערכות תאורה ברחובות העיר ובשטחים ציבוריים למערכות חסכוניות ויעילות מאפשרת לנו להתייעל, לחסוך בעלויות אחזקה ולהביא לכ- 50% בחסכון אנרגטי עתידי בנוסף ליתרון סביבתי".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

פירסט קלאס

מה עוד אפשרי להגיד על עומר אצילי שעדיין לא נאמר ? שחקן הקלאץ' של הליגה הישראלית הוכיח שוב מה טמון לו ברגליים, כשפעם השנייה העונה

חדשות היום

נחנכה מעבדת החדשנות ESIL חיפה

מעבדת החדשנות ESIL שהוקמה בהשקעה של 12 מיליון שקל, ביוזמת הרשות לחדשנות חנכה אמש את מתחם החדשנות החדש במתחם קבוצת בזן שבמפרץ חיפה בנוכחות יזמים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות