27.09.2021

יום שני

צילום: דוברות עיריית קריית אתא

עיריית קריית אתא התקינה מתקנים לאיסוף צרכי כלבים ברחבי העיר

בימים אלה הותקנו עבור בעלי הכלבים בעיר מתקנים לאיסוף צרכי כלבים. בשלב הראשון הותקנו המתקנים בשכונת גבעת אלונים, בשכונת בית וגן, בפארק הרצל וברחוב מארק שאגאל. בהמשך יותקנו מתקנים נוספים גם ברחובות: בר כוכבא, ברכה פולד, האורן, כצנלסון, שיבת ציון ובשכונת קרית בנימין.

במקביל נמשך מבצע האכיפה של כלבים משוטטים ואי איסוף צרכי כלבים במסגרת המאמץ העירוני להתמודד עם תופעת הכלבים המשוטטים בעיר. הפעילות מתקיימת במוקדים בהם קיים ריבוי של תלונות בנושא זה. במסגרת הפעילות מחולקים דוחות לתושבים שלא נשמעים לחוקי העזר בנושא  ע"ס 730 ₪ עבור כלבים משוטטים ודוחות ע"ס 475 ₪ על אי איסוף צרכי כלבים. בנוסף יבדקו הפקחים כי רישיונות הכלבים בתוקף ע"פ חוק. 

בהתאם לחוק העזר לפיקוח על כלבים, נקבע כי אין להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על הבעלים לטייל עם כלבם כשהוא קשור ברצועה (ולעיתים גם במחסום) כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה.  בנוסף, חלה על הבעלים חובת איסוף צואת כלבים במטרה למנוע מפגעים תברואתיים ומחלות. במקרים בהם נלכד כלב משוטט, נדרש בעל הכלב לשלם עבור הובלת הכלב לתחנה הוטרינרית בקריית אתא ודמי אחסון במכלאה, עד לשחרורו על ידי בעליו.

מעיריית קרית אתא נמסר:" תופעת הכלבים המשוטטים ללא בעליהם נתפסת כמטרד סביבתי ותברואתי העלול לפגוע באיכות החיים בעיר. אנחנו מקווים כי מבצעי האכיפה, הקמת גינות כלבים והתקנת עמודי איסוף צרכי כלבים יסייעו לשמור על ניקיון העיר. בעלי כלבים מתבקשים לאסוף אחר צרכי כלביהם ולא לשחררם ללא השגחה. תושבים הנתקלים בכלב משוטט או במפגע במרחב הציבורי מוזמנים לפנות למוקד העירוני 109 בטלפון, בווטצאפ או במייל דרך אתר האינטרנט העירוני. "

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות