20.05.2022

יום שישי

צילום: רונן אקרמן באדיבות עיריית חיפה

עיריית חיפה תקיים במהלך חודש פברואר סדרת אירועים שנועדו לקדם השתלבות, נגישות, היכרות ושותפות עם ילדים, בוגרים ומבוגרים עם מוגבלות

גם השנה יוקדש חודש פברואר לקידום המודעות, השילוב, הנגישות וההיכרות עם ילדים, בוגרים ומבוגרים בעלי מוגבלות, החיים בקהילה שלנו.

“פברואר יוצא מן הכלל” הוא פרויקט ארצי, במהלכו יתקיימו פעילויות ומפגשים במטרה להפגיש, לחוות ולהכיר את ההתמודדות עם מוגבלות פיזית, קוגניטיבית, נפשית וחברתית.
כמו כן, נועד הפרויקט לעודד התחשבות בצרכי אנשים עם מוגבלות ולהירתם לשילובם בפנאי ובתעסוקה.

הבחירה להפנות את הזרקור אל עבר אנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים דווקא בחודש פברואר, נעשתה לאור העובדה שהוא אכן חודש יוצא מן הכלל – זהו החודש היחידי בשנה שיש בו מספר ימים שונה משאר החודשים האחרים.

במהלך החודש יתקיימו במרכזים הקהילתיים בעיר מגוון אירועי תרבות חינמיים, תחת הסלוגן ״כולנו תושווים״, וביניהם: תערוכות, הרצאות, סדנאות, סרטים וימי עיון.

אחת ההרצאות היא של השחקן טל פרידמן "מה למדתי מהבת שלי?", במהלכה חושף פרידמן איך הילדה ה"לא מושלמת שלו" לימדה אותו מי הוא – הגיגי לב על קבלה, הכלה, קבלת האחר ושונות.

רה"ע עינת קליש רותם: ״עיריית חיפה משקיעה משאבים ומאמצים רבים על מנת להרחיב כל העת פרויקטים של הנגשה עבור אנשים עם מוגבלויות. אנו פועלים רבות להטמעת נושא הנגישות, על מנת לאפשר לאנשים עם מוגבלות להתערות בקהילה המקומית, כך שישתתפו בפעילויות וייהנו יחד עם כל חברי הקהילה ובאותה מידה".

מנהלת אגף קהילה בעיריית חיפה, טלי גולדשטיין: ״בעיר שבה יש מקום לכולם, אנו רואים חשיבות רבה להעלאת המודעות לשונות. החובה שלנו היא לנפץ סטריאוטיפים ודעות קדומות שעדיין קיימות כלפי אנשים עם מוגבלות, ולהמשיך לעבוד כל העת על יצירת הנגשה ואפשרויות לשילוב ושוויון זכויות".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות