05.08.2021

יום חמישי

אילוסטרציה מתוך FREEPIK

עיריית חיפה מעלה כוננות לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי בימים הקרובים

על פי תחזית השירות המטאורולוגי, צפויים מחר (ג') החל משעות אחה"צ ולאורך יום רביעי כמויות גשם של עד 50 מ"מ, משבי רוח בעוצמה של עד 70 קמ"ש וים גבה גלי

ראש מנהל התפעול, אוהד דורפמן: "עיריית חיפה ערוכה למתן מענה לפניות התושבים. מפקחיי העירייה יסיירו בשכונות על מנת לזהות הצפות ויעניקו סיוע לתושבים באמצעות צוותי שאיבה שהועמדו גם הם בכוננות. כמו כן הוכן ציוד כבד למקרים של הצפות ולפינוי מכשולים כגון עצים, עמודי תאורה, רמזורים וקירות תומכים שעלולים לקרוס"

רמת הכוננות של עיריית חיפה למצבי מזג אוויר סוער תעלה החל ממחר, בהתאם לתחזית מזג האוויר המעודכנת של השירות המטאורולוגי, אשר צופה משקעים שיגיעו עד ל – 50 מ"מ, משבי רוח של עד 70 קמ"ש וים גועש. מזג האוויר הסוער עלול לגרום להצפות, לקריסת עצים, רמזורים, קירות תומכים ולהפסקות חשמל. מזג אויר זה צפוי להימשך גם לאורך יום רביעי.

בהתאם לכך, יתוגברו מחר יחידות מנהל התפעול (ניקוז, דרכים ותברואה) החל משעות הבוקר ולאורך יום ד' ויועמדו בכוננות לפינוי סחף, טיפול בהצפות, חסימת כבישים ופינוי מכשולים. כמו כן נערכת העירייה לטפל באופן מיידי בבורות ובמכשולים אחרים, העשויים להיווצר בכבישים ולסכן את הציבור.

בנוסף, מעמידה עיריית חיפה בכוננות צוותי שאיבה לניקוז מים, למקרה של ירידת כמות משקעים גבוהה מאוד בזמן קצר ולמקרים של פריצות ביוב. כמו כן הועמדו בכוננות כלים מכניים הנדסיים לפינוי סחף ולפתיחת צירי תנועה. רכבי הסיור של אגף האכיפה העירוני בהובלת קב"טי אגף הביטחון, יסייעו בחסימת צירים ובפינוי תושבים במידת הצורך.

עובדי אגף הרווחה יקיימו סיורים יזומים ברחובות העיר במטרה לאתר דרי-רחוב ולהעבירם לדירות מסתור של שירותי הרווחה. בנוסף נערכו שירותי הרווחה להעניק סיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, לקשישים ולבעלי מוגבלויות ולפינוי תושבים למרכזים קהילתיים במקרים של הצפות.

מערכות ההתרעה, המתריעות מפני עלייה במפלס המים במעבר "חלוצי התעשייה" נבדקו מבעוד מועד. בסמוך למעבר יוצבו החל מהלילה (יום ב') "עגלות חץ" שבאמצעותן יחסמו הכניסות למעבר מיד עם הפעלת מערכות ההתראה. במקביל יקיימו עובדי עירייה סיורים שוטפים בכל המעברים התת קרקעיים, על מנת למנוע כניסת כלי רכב והולכי רגל בעת הצפה.

איתן גונטר

איתן גונטר

כתב מערכת כרמליסט

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

אורחים במסעדת ה-BP חיפה

מסעדת ה-BP המיתולוגית במפרץ חיפה אירחה השבוע את ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד המרכזי להנהגת הליכוד לאחר עידן נתניהו. בנוסף, היום התארח במסעדה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות