28.01.2022

יום שישי

קרדיט: עיריית חיפה

עיריית חיפה מדורגת במקום הרביעי בארץ ביחס ללהט"ב

כך עולה ממדד הגאווה ברשויות המקומיות של האגודה למען הלהט"ב.
חיפה עלתה השנה שלושה מקומות ביחס לשנה שעברה.

המדד, שמתפרסם בפתח חודש הגאווה, בדק בצורה מקיפה את יחסן של ערים ורשויות מקומיות ברחבי הארץ לקהילת הלהט"ב וכיצד תמכו וקידמו את צרכי הקהילה במרחב העירוני בשנה החולפת. השנה נמדדו 47 ערים ורשויות מקומיות שמקדמות עשייה למען להט"ב ומלוות על ידי האגודה על סמך עשרות שאלות בחמש קטגוריות: רווחה, חינוך, תשתיות, נראות ציבורית ותרבות. מטרת הפרויקט הינה לקדם מרחב בטוח ללהט"ב בכל מקום בישראל. 

עיריית חיפה עלתה בשלושה מקומות בהשוואה לדירוגה בשנה שעברה. חיפה מדורגת במקומות הראשונים בתחומי הרווחה והנראות ומפעילה את המרכז הקהילתי הגאה של העיר – בית הקהילות שמספק שירותי פנאי, תרבות גאה, פיתוח קהילה, מיצוי זכויות, תמיכה וטיפול ותוכניות העצמה לציבור הגאה ובני משפחותיהם בעיר.
בנוסף, הפעילה העירייה בזמן הקורונה מערך תמיכה ייעודי לחברי הקהילה, והקצתה תקציבים ייעודיים לחלוקת מזון עבור חברות וחברי הקהילה בעיר. 

נוסף על כך, בעיר קיימות שמונה קבוצות של ארגון הנוער הגאה "איגי" בתמיכה מלאה של העירייה, העירייה מקיימת הכשרות לצוותי החינוך בנושא נוער להט"ב, מעסיקה אחראי להט"ב בשירות הפסיכולוגי החינוכי ועו"ס שאחראי על נושא הלהט"ב בשירותי הרווחה וקיימה הכשרות בנושא להט"ב לצוותי הרווחה.
כמו כן, העירייה מינתה מחזיק תיק הקהילה הגאה, כולל תקציב ייעודי ויזמה אירועי גאווה בתמיכתה המלאה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות